Szampon na wypadanie włosów: Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Zapobieganie wypadaniu włosów jest bardzo proste. Wystarczy, że zaczniesz stosować odpowiedni szampon na wypadanie włosów!


08 Marzec 2022

prestiz

Zapobieganie wypadaniu włosów jest bardzo proste. Wystarczy, że zaczniesz stosować odpowiedni szampon na wypadanie włosów!

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Najczęściej wymieniane przyczyny wypadania włosów to:

  • zmiany hormonalne;
  • zaburzenia wydzielania sebum;
  • stres;
  • infekcje;
  • zaburzenia odżywiania; 

Należy, jednak pamiętać, że osoby, które często myją włosy narażone są na ich wypadanie. Dlatego warto sięgnąć po dobry szamponu do włosów, który pomoże w tej sytuacji. 

Szampony przeciw wypadaniu włosów - czym się charakteryzują?

Najlepsze szampony przeciw wypadaniu włosów zawierają składniki, które mają na celu działać na cebulki włosa. Szampony powinny być stosowane regularnie, aby utrzymać zdroowe, silne i łatwe do pielęgnacji włosy. Dobry skład szamponu determinuje ich sukces. Preparaty te powinny mieć doskonałe właściwości pielęgnacyjne czyli dodawać włosom witalności, wygładzać je, nawilżać, zmiękczać. Produkty te powinny się charakteryzować wysokim stopniem hipoalergiczności aby mogły go stosować osoby ze skłonnością do alergii.

Dla kogo polecana są preparaty przeciw wypadaniu włosów?

Preparaty przeciw wypadaniu włosów polecane są osobom z problemem wypadających, przerzedzających się włosów. Najczęstszym i najważniejszym winowajcą nadmiernej utraty włosów jest męski hormon testosteron, a właściwie produkt jego przemiany metabolicznej – dihydrotestosteron (w skrócie DHT), który uszkadza mieszki włosowe. Z tego względu ten typ łysienia nazywany jest łysieniem typu męskiego, inaczej androgenowym. Dotyczy ono około 60%-80% mężczyzn powyżej 50. roku życia. Ciekawostką jest fakt, że włosy na potylicy oraz skroniach są niewrażliwe na DHT, dlatego w tych okolicach owłosienie zachowuje się najdłużej.

Jak stosować szampon na wypadające włosy?

  • Jeśli twoje włosy są osłabione, ścieńczone i przerzedzone - najlepiej przy każdym myciu głowy.
  • Szampon należy wmasować w skórę głowy i włosy, a następnie dokładnie spłukać.
  • Szampon na wypadanie włosów można również stosować profilaktycznie po zakończeniu kuracji – aby zniwelować ryzyko nawrotu problemu. 

 

Zapamiętaj, że:

Szampon nie ma tak intensywnego działania jak kuracje np. w postaci lotionów bądź ampułek, ale wspomaga odrost włosów i działa na nie wzmacniająco.

Dostępne bez recepty dobre szampony przeciwłupieżowe i preparaty lecznicze przywracają włosom zdrowie. W przypadku chorób przewlekłych, takich jak zapalenie skóry, możesz potrzebować przepisanych szamponów, aby ukoić skórę głowy.