Lechia zdobędzie twierdzę Płock?

Nie ma wątpliwości, że runda jesienna w wykonaniu piłkarzy Lechii Gdańsk jest bardzo udana. Podopieczni Tomasza Kaczmarka w ostatniej kolejce przegrali na swoim boisku z Jagiellonią, jednak już w najbliższy weekend będą mogli zmazać plamę na obiekcie Wisły Płock. Czy Lechia zostanie pierwszym zespołem w obecnej kampanii, który wyjedzie ze stadionu imienia Kazimierza Górskiego z trzema punktami?


16 Grudzień 2021

prestiz

Lechia Gdańsk

W ostatnim meczu ligowym Lechia Gdańsk przegrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok. Wynik tej rywalizacji był sporym zaskoczeniem dla kibiców gospodarzy, a także typerów zakładów bukmacherskich, którzy spodziewali się wygranej Biało-Zielonych. Takie przewidywania raczej nie mogły nikogo dziwić, ponieważ mowa o zespole, który wcześniej nie przegrał żadnego meczu na swoim obiekcie. Z kolei Jagiellonia Białystok miała tylko jedno zwycięstwo w delegacji od początku sezonu. Po końcowym gwizdku sędziego można powiedzieć, że wynik tego meczu, to idealne podsumowanie rozgrywek Ekstraklasy.

Ekstraklasa nie znosi jednak próżni, dlatego już w najbliższy weekend piłkarze Lechii Gdańsk będą mieli okazję do zmazania plamy. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ nafciarze udadzą się w delegację do Płocka. W obecnej kampanii żadna drużyna nie wyjechała z obiektu imienia Kazimierza górskiego z 3 punktami. Co więcej, do tej pory tylko 2 zespoły opuściły Płock z przynajmniej jednym wywalczonym punktem i są to drużyny Rakowa, Częstochowa, a także Termalici Bruk-Bet Nieciecza. Pozostałe 7 ekip wyjechało z obiektu nafciarzy bez punktu. Lechia Gdańsk ma jednak całkiem niezłe statystyki na tym obiekcie. Jeśli weźmiemy pod uwagę 2 ostatnie spotkania. Gdańszczanie w obu przypadkach wyjeżdżali z Płocka z 3 punktami na koncie i strzelili w tym czasie aż 5 goli.

Zakończenie rundy jesiennej z 3 punktami byłoby z pewnością fantastyczną wiadomością dla kibiców, a także zarządu. Lechia Gdańsk na ten moment ma ciągle realne szanse na spędzenie przerwy zimowej na ligowym podium. Konieczne do tego będzie jednak zwycięstwo, a także potknięcia bezpośrednich rywali. Gdańszczanie mogli mieć już tę pozycję zapewnioną, gdyby nie wpadki w starciach z Jagiellonią Białystok czy też Stalą Mielec.

Ciekawe informacje o piłce nożnej – sprawdź!


Lechia Gdańsk – statystyki:

  • Lechia Gdańsk zdobyła 5 bramek w 2 ostatnich meczach wyjazdowych z Wisłą Płock.
  • Gdańszczanie po raz ostatni przegrali w Płocku w 2018 roku.
  • Lechia Gdańsk strzeliła przynajmniej jedną bramkę w 4 z ostatnich 5 meczów wyjazdowych z Wisłą Płock.
  • Gdańszczanie w obecnej kampanii przegrali 3 mecze ligowe.
  • Lechia Gdańsk nie zachowała czystego konta. W 5 poprzednich rywalizacjach.

Wisła Płock

Można powiedzieć, że nie ma drugiego, tak bardzo przewidywalnego zespołu, jak Wisła Płock. Nafciarze od początku tej kampanii regularnie nie dają się pokonać na swoim boisku i sukcesywnie przegrywają mecz za meczem w delegacjach. Na równi z nimi prezentuje się chyba tylko Legia Warszawa, która również nie schodzi poniżej pewnego poziomu i przegrywa mecz za meczem.

Nafciarze od początku tej kampanii rozegrali 9 meczów domowych, w których zanotowali aż 7 zwycięstw. Od startu rozgrywek żadna drużyna nie wywalczyła większej liczby punktów przed własną publicznością niż podopieczni Macieja Bartoszka. Wisła Płock do tej pory w 9 rozegranych rywalizacjach uzbierała aż 23 punkty. Warto także wspomnieć o bilansie bramkowym tego zespołu, ponieważ robi on wrażenie – 16 strzelonych goli i tylko 3 stracone.

W ostatnim meczu domowym piłkarze Wisły Płock pokonali na swoim obiekcie Legię Warszawa. Co ciekawe, przed rozpoczęciem tej rywalizacji zakłady bukmacherskie faworyzowały ekipę przyjezdną. Mimo wszystko większość typerów stawiała w stronę gospodarzy, którzy byli niepokonani od początku sezonu na swoim obiekcie, a dodatkowo Legia Warszawa znajdowała się w fatalnej dyspozycji. Czy Nafciarzom uda się zakończyć rundę jesienną bez porażki na swoim boisku?

Wisła Płock – statystyki:

  • Wisła Płock w tym sezonie jest niepokonana na swoim boisku.
  • Nafciarze wygrali w 2 ostatnich meczach ligowych.
  • 4 z ostatnich 5 meczów domowych tego zespołu zakończyło się zwycięstwem Wisły Płock.
  • Wisła Płock w ostatniej kolejce wygrała na swoim boisku z Legią Warszawa.
  • Nafciarze nie wygrali z Lechią Gdańsk na swoim boisku od 2018 roku.

Zakłady bukmacherskie na Wisła Płock vs Lechia?

Przed nami starcie 2 zespołów, które w rundzie jesiennej grają na naprawdę wysokim poziomie. Zdaniem zakładów bukmacherskich faworytem tej rywalizacji będzie ekipa przyjezdna. Mimo wszystko różnice w kursach są tak małe, że sytuacja może się zmienić nawet w ciągu najbliższej doby. W związku z tym można powiedzieć, że zakłady bukmacherskie same nie wiedzą, kto jest faworytem tego meczu i ja się z tym w pełni zgadzam.

Wisła Płock od początku tego sezonu nie przegrała żadnego meczu domowego, ale z drugiej strony Lechia Gdańsk lubi grać z tym przeciwnikiem, o czym świadczą statystyki. Biało-Zieloni wygrali w 4 z ostatnich 5 spotkań między tymi drużynami.

Gdańszczanie w ostatnich tygodniach znacząco obniżyli loty, co może minimalnie przechylić szalę na korzyść gospodarzy. Lechia wygrała tylko jeden z ostatnich 4 meczów ligowych i straciła w tym czasie naprawdę wiele bramek. Warto jednak podkreślić, że Biało-Zieloni w tym sezonie tylko jeden raz nie zdobyli gola i mowa tutaj o rywalizacji z Lechem w Poznaniu. W pozostałych meczach regularnie znajdowali drogę do siatki i dlatego też strzelona bramka przez tę drużynę w Płocku może być dobrym wyborem. Lechia aż 5 razy znalazła drogę do siatki Nafciarzy w ostatnich 2 meczach w Płocku.

Pełną ofertę zakładów bukmacherskich na to, a także inne spotkania Ekstraklasy można odnaleźć na stronie Superbet Zakłady Bukmacherskie. Znajdują się tam również najlepsze analizy, statystyki specjalne, ocena form drużyn, a dla miłośników zakładów również specjalne promocje na start. Więcej emocjonujących newsów dotyczących nadchodzących wydarzeń sportowych można poczytać na blogu legalnego bukmachera Superbet.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95