Rynek pracy w Trójmieście - czego spodziewać się w 2022 roku?

Co będzie się działo po Nowym Roku? Czeka nas kolejna podwyżka płacy minimalnej do 3010 zł brutto. Oznacza to ogólny wzrost zarobków średnio o 7,5%. Z kolei stawka godzinowa będzie wynosiła 19,70 zł brutto.

 


26 Listopad 2021

Co będzie się działo po Nowym Roku? Czeka nas kolejna podwyżka płacy minimalnej do 3010 zł brutto. Oznacza to ogólny wzrost zarobków średnio o 7,5%. Z kolei stawka godzinowa będzie wynosiła 19,70 zł brutto.

Oferty pracy Trójmiasto - jakie stanowiska będą pojawiać się najczęściej w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Oto kilka wybranych opcji.

Operator maszyn i urządzeń

To stabilna praca dla osób, które wykazują się motywacją, sprawnością manualną i lubią codzienne wyzwania. Osoby na tym stanowisku zajmują się obsługą sprzętu i wspierają dział produkcji. Jeżeli nie macie dużego doświadczenia, wiele firm zapewnia szkolenia wstępne. Podobne oferty są kierowane również do osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

Programista

Programiści są stale poszukiwani na rynku pracy, a oferty dla nich są obfitują w wiele bonusów. Osoby zatrudnione na takim stanowisku mogą liczyć na bardzo atrakcyjny system wynagrodzenia, umowę o pracę i szereg benefitów, takich jak dodatkowe ubezpieczenie, karta MultiSport, czy vouchery zakupowe. Programiści, którzy dobrze znają takie środowiska jak Java Script czy Framework Boostrap szybko znajdą pracę.  

Magazynier

Praca magazyniera wciąż cieszy się dużą popularnością. Głównie dlatego, że to stabilne i dobrze płatne zajęcie, a wiele firm stale potrzebuje nowych pracowników. W zakresie obowiązków mieści się najczęściej obsługa magazynu i rozładunek oraz załadunek towaru. Nie każda firma wymaga uprawnień na wózki widłowe!

Praca dla kasjerów/sprzedawców

Kolejny obszar gwarantujący stabilne zatrudnienie, najczęściej w oparciu o umowę o pracę. Aby starać się o zatrudnienie na stanowisku kasjera/sprzedawcy trzeba być osobą dyspozycyjną, gotową do pracy w systemie zmianowym, także w weekendy.

Praca dla recepcjonistów

Trójmiasto zawsze chętne przyjmuje turystów, a więc często pojawiają się oferty zatrudnienia dla recepcjonistów. To ciekawa, pełna wyzwań praca, w której należy wykazać się doskonałą organizacją, komunikatywnością i zaradnością. Do zadań zatrudnionej osoby należy m.in. kompleksowa obsługa gości, którzy chcą zameldować się lub wymeldować z hotelu.

Pracownicy mogą często liczyć na bonusy: zniżki hotelowe, opiekę zdrowotną, motywujące szkolenia. To zajęcie dla osób, które chcą się rozwijać i szlifować swoje umiejętności. Uwaga! Konieczna jest znajomość języka angielskiego.

Praca dla handlowca

Wyjątkowo atrakcyjna pod wieloma względami. Handlowiec zarabia w systemie prowizyjnym, co daje mu duże możliwości. Otrzymuje do dyspozycji samochód i sprzęt i zajmuje się aktywną sprzedażą, samodzielnie zarządzając swoim czasem. To świetne zajęcie dla osób niezależnych, które uwielbiają wyzwania i potrafią realizować postawione cele.

Pracownik budowlany

Trójmiasto jest oblegane przez deweloperów, dlatego pracownicy budowlani będą w 2022 poszukiwani przez cały rok. Pracodawcy oferują najczęściej umowę o pracę, atrakcyjne zarobki, możliwość zdobycia doświadczenia w zawodzie. Wykonywanie prac na budowie będzie wymagało sprawności fizycznej, dobrej organizacji i umiejętności działania w zespole.

Rynek pracy zaczyna wracać do formy sprzed pandemii. W 2022 roku stopa bezrobocia może sięgnąć 5%, a coraz mniejsza liczba zakażeń będzie korzystnie wpływać na sytuację w firmach. Pełną parą ruszą znów zakłady produkcyjne i przedsiębiorstwa.