Czy piłkę nożną można typować skutecznie i bezpiecznie?

Jak grać, żeby wygrać? To pytanie często pada w zakładach bukmacherskich. Najwięcej klientów wybiera piłkę nożną, która jest powszechnie znana, ale i nieprzewidywalna. Oto nasza rady ma co uważać, a co może pomóc w skutecznym typowaniu.


08 Listopad 2021

Zakłady bukmacherskie w Polsce rozwijają się bardzo dynamiczne. Pod każdym względem i widać to w ostatnich kilku latach. Coraz więcej firm, większe obroty, więcej graczy i większe oferty. Typy piłkarskie stanowią fundament, ale większość tej piramidy. Piłkę nożną obstawia ok. 60% graczy (czasem i więcej). Nic więc dziwnego, że oferta futbolowa jest szeroka. Jest ona zarazem rajem, jak i dżunglą dla nowych graczy. Jak w tym wszystkim się nie pogubić, jak nie wpaść w tarapaty i traktować jako hobby, rozrywkę? Oto nasze rady.

Bezpieczna gra u bukmachera

Zanim przejdziemy do tego, czego użytkownicy szukają w internecie bardzo często, czyli sposobów na wygrane, na zwiększenie prawdopodobieństwa trafienia kuponów, chcemy skupić się na tym, co zrobić, żeby gra nie wymknęła się spod kontroli i była po prostu bezpieczną i odpowiedzialną grą. Choć tylko niewielki odsetek graczy może wpakować się w tarapaty, to lepiej zapobiegać niż ratować w związku z tym warto zaczynając grać trzymać się kilku zasad. Oto one:

1. Kontroluj i trzymaj się budżetu

Pieniądze, bo o to w tym przecież chodzi muszą być pod ścisłą kontrolą. Dlatego konieczne jest ustalenie rocznego, miesięcznego, obojętnie budżetu na zakłady. Również pojedyncze kupony powinny być w sztywnych ramach (np. 1-2% depozytu). Ważne, żeby były to środki dostępne po odliczeniu wszelkich zobowiązań. Najlepiej traktować te środki jako część przeznaczoną na rozrywkę, podobnie jak książka, kino, wyjście na mecz itd. Nie mogą to być środki, które mogłyby zostać przeznaczone na ważniejsze wydatki

2. To nie inwestycja

Trzeba mieć zdrowe podejście do zakładów i raczej zakładać porażki niż pasmo sukcesów. Nie można liczyć w ciemno, że w miesiącu wygra się tyle i tyle, że da się z tego wyżyć i nie trzeba pracować. Oczywiście istnieją takie przypadki, ale stanowią one margines i tacy elitarni gracze dochodzili do tego latami. Typowanie ma być przyjemnością, a nie biznesem czy też źródłem dochodów.

3. Panuj nad sobą i swoimi zakładami

Emocje to najgorszy doradca w bukmacherce. Nie ma odgrywania się, nie ma stawiania zakładów tuż po tym, gdy nie wszedł jakichś kupon. Nie stawia się większych kwot po kolejnych wygranych. Hossa szybko może zmienić się w bessę. Sentymenty na bok. Bycie zapalonym kibicem to raczej zaleta niż wada, ale jest jedno ale! Nie stawiamy pod wpływem kibicowskich sympatii i emocji. Chłodna głowa, kalkulacja i analiza to najlepsze metody.

4. Nie obstawiaj pod wpływem jakichkolwiek używek

Racjonalne myślenie może być wtedy zaburzone. Obstawianie nie ma być też sposobem na poprawę humoru.

5. Tylko legalnie

Szacuje się, że nawet i połowa rynku to wciąż szara strefa, która chwyta się różnych sposobów, by zwabić klientów. Dlatego należy korzystać tylko z legalnych firm, które otrzymały licencję ministerstwa finansów na prowadzenie takiej działalności w naszym kraju.

 

Poradnik gracza zakładów bukmacherskich

No dobrze, wiemy czego unikać, czego nie robić. Ale pora na odwrócenie pytania, bo wielu początkujących graczy chce wiedzieć, jak grać, jak wykorzystywać otrzymane bonusy na start? Do wszystkiego trzeba podejść na spokojnie, krok po kroku i systematycznie. Zakłady bukmacherskie to nie miejsce na szalone akcje, bo na dłuższą metę nie doprowadzi to do niczego dobrego. Oferta piłkarska i typy to wręcz morze czy nawet ocean. Jak odnaleźć w tym swoją wysepkę i nie zatonąć. Oto kilka naszych wskazów, jak zwiększyć prawdopodobieństwo stawiania dobrych typów.

1. Wiedza jest cenna

Można mieć farta, można typować na chybił trafił, ale nie ma co ukrywać, że w natłoku meczów, rozgrywek, wielu zmiennych, znajomość tematyki jest niezwykle istotna. Im więcej wiesz o danej drużynie, rozgrywkach, trendach, piłkarzach, ich formie, tym lepiej. Eksperckość jest w cenie i to widać w każdej dziedzinie naszego życia, ale w zakładach bukmacherskich szczególnie. Dlatego należy wybierać rozgrywki i drużyny o których ma się największe pojęcie.

2. Newsy, statystyki, analizy

Wiedza wiedzą, ale trzeba o nią dbać. Dlatego im więcej się interesujesz, czytasz, sprawdzasz, analizujesz, tym lepiej. W dzisiejszych czasach statystyki, nawet te bardzo zaawansowane są łatwo dostępne i w większości przypadków są za darmo. Dlatego warto poświęcać wycinek swojego wolnego czasu na aktualizacje i odpowiednio przygotować się do postawienia kuponu i typów.

3. Historia i terminarz mają znaczenie

Wszystko ma swój kontekst i warto się z nim zapoznać. Każda drużyna, zawodnik, czy trener ma swój cykl. Rozgrywki rządzą się swoimi prawami. Dlatego trzeba wyczuć odpowiedni moment, aby postawić ten zwycięski kupon. Passy bywają mylące, ale pewne trendy da się wychwycić.

4. Mniejszy nie znaczy gorszy

Każdy marzy o kuponie za kilka złotych, który przynosi wygraną liczoną w setkach czy nawet tysiącach. Ale rzeczywistość jest inna. Lepiej nie grać tzw. taśm, czyli kuponów zawierających kilkanaście zdarzeń. Matematyka jest w tym przypadku nieubłagana i szansa na powodzenie maleje drastycznie. Najlepiej stawiać kupony solo, lub takie zawierające zaledwie 2-3 zdarzenia. Może sumy nie będą robiły takiego wrażenia, ale prawdopodobieństwo trafienia o wiele większe.

5. Spokój i chłodna głowa

To niby zabawa, rozrywka, ale jeśli chce się coś wygrać, to należy poświęcić temu chwilę i nie stawiać kuponów w biegu. Lepiej wszystkie ruchy dwa razy przemyśleć i obstawiać w wolnej chwili. Co nagle to po diable.

6. Doświadczenie i bonusy

Nie ma co ukrywać, że doświadczenie jest ważne i zdobywa się je kolejnymi kuponami. Potrzebny jest więc czas i poznanie zasad. Dlatego, gdy jest się „świeżakiem” czy żółtodziobem trzeba być najbardziej ostrożnym. Z drugiej strony najlepiej przetestować dostępne możliwości. Pomagają w tym bonusy powitalne. Każdy z legalnych bukmacherów posiada taki pakiet startowy, który gwarantuje dodatkowe środki do grania już za samą rejestracje. Dlatego w pierwszej kolejności należy korzystać z tych przyznanych bonusów.

Jak widać zakłady bukmacherskie są ciekawe, ale też bardzo rozbudowane. Tylko z odpowiednim podejściem nie będą one jednak niebezpieczne.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.