Rajd P-series Rally już za nami!

Na terenach Żuław oraz Wysoczyzny Elbląskiej i Warmii  odbyła się pierwsza tegoroczna edycja rajdu P-series Rally łączącego światy miłośników Porsche i jachtów Galeon.


28 Czerwiec 2021

prestiz

P-series Rally to cykl imprez turystyczno-sportowych, dedykowanych posiadaczom sportowych modeli Porsche, zarówno współczesnych jak i zabytkowych. W imprezie można było wystartować każdym modelem kultowego już Porsche 911, a także klasycznymi modelami z rodziny Porsche Transaxle czy bardziej popularnymi Boxsterami czy Caymanami. 

Pierwsza edycja odbyła się w maju, na terenach Żuław oraz Wysoczyzny Elbląskiej i Warmii, a baza rajdu miała swoja lokalizację na Wyspie Sobieszewskiej na terenie gdańskiej mariny Galeon Yachts.

Nie bez powodu oficjalnym Partnerem rajdu została firma Galeon, polski producent luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Rajd rozpoczął się od odcinka nocnego, którego trasa przebiegła po Gdańsku, przybliżając marynistyczne klimaty miasta. Odcinek dzienny prowadził poprzez niezliczone atrakcje hydrotechniczne, mosty, śluzy, wzdłuż kanałów, ocierając się o Zalew Wiślany.

Dla kierowców z zacięciem rajdowym organizator przygotował próby sportowe, które odbyły się na Autodromie Pomorze w Pszczółkach. 

Rajd P-series wykroczył poza dotychczasowe schematy tego typu imprez organizowanych dla posiadaczy klasyków. Uczestnicy tego rajdu, byli nawigowali podczas przejazdu ponad 300 kilometrowej trasy przy pomocy aplikacji Easy Rally, narzędzia które zastąpiło papierową książkę drogową, używaną na rajdach niemalże od zawsze. 

Impreza, poza motoryzacyjną przygodą i niezwykle ciekawą formą turystyki, mocno przywołała klimat morski i żeglarski. Dopełnieniem całości wyprawy była możliwość obejrzenia procesu powstawania największych, luksusowych jachtów motorowych w gdańskiej siedzibie firmy Galeon oraz krótkie zwiedzanie gotowych już łodzi. Dodatkową atrakcją była możliwość jazd testowych modelami takimi jak Porsche Panamera, Porsche 911 i Porsche Taycan od Porsche Centrum Sopot. 

Pomysłodawcą rajdu był Tomek Staniszewski, organizator imprez motoryzacyjnych z ponad 10 letnim stażem. Ze strony Galeon Yachts koordynację pełniła Paulina Marwińska-Bugajny – PR Manager tej marki, która po raz kolejny świetnie połączyła prędkość na wodzie i prędkość na drodze. Emocji nie brakowało!

fot. Adam Burdyło