Zamieszkaj w Trójmieście

Gdynia, Gdańsk i Sopot — te trzy miasta, jako jedyne w Polsce połączone w metropolię, oferują różne atrakcje i odmienne klimaty, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bliskość morza jest dodatkową zachętą, nic dziwnego, że tak wiele osób właśnie tutaj pragnie kupić swoje własne mieszkanie. Ofert jest mnóstwo, jednak jak znaleźć tą najciekawszą?


02 Listopad 2020

Trójmiasto to miejsce, które od lat przyciąga wiele osób. Niektórzy chcą spędzić tu swoje życie, a inni planują zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych. Mnóstwo turystów, co roku odwiedzających Gdańsk, Gdynię i Sopot, a także spora liczba uczelni i studentów, poszukujących na czas nauki własnego lokum powoduje, że mieszkania na wynajem również cieszą się sporą popularnością.

Rynek nieruchomości w Trójmieście

W związku z epidemią wiele osób spodziewało się, że ceny mieszkań będą spadać, ze względu na brak nabywców. Nic takiego jednak się nie stało, wręcz przeciwnie – obniżenie stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski spowodowało, iż zwiększyła się liczba inwestorów, chcących zainwestować w trójmiejski rynek nieruchomości. Ceny mieszkań rosną, ponieważ wzrasta wynagrodzenie Polaków, a jednocześnie spada oprocentowanie lokat, a to powoduje, że trzymanie pieniędzy w banku stało się po prostu nieopłacalne. Mieszkania w Trójmieście są po prostu łakomym kąskiem. Szacuje się, że najpóźniej w ciągu dwóch lat, ceny lokali w Trójmieście dogonią liderującą w rankingach cen stolicę.

Trójmiejski rynek pierwotny

W przeciwieństwie do większych miast wojewódzkich, w Trójmieście najwięcej do powiedzenia na rynku pierwotnym mają firmy lokalne. Pozwala to na zachowanie klimatu każdego nowo budowanego osiedla i wkomponowanie go w urbanistyczną strukturę okolicy. Przyszli właściciele mogą liczyć na promocje lub dodatkowe usługi. Dotyczy to przede wszystkim mieszkań o dość nietypowym umiejscowieniu w bryle budynku, a także ostatnich dostępnych na danym osiedlu lub nabytych w przedsprzedaży. Każda nowa inwestycja gwarantuje wysoką jakość, więc możliwość kupna mieszkania po promocyjnej cenie jest zazwyczaj wyjątkową okazją, z której każdy, poszukujący nowego mieszkania powinien skorzystać. W zależności od tego, jakie lokale znajdują się w orbicie naszych zainteresowań, mieszkania w Gdańsku na obido.pl mogą znajdować się na osiedlu strzeżonym, być przystosowane do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne, posiadać cichobieżne windy, plac zabaw, pomieszczenie dla rowerów a także inne opcje. 

Jak znaleźć atrakcyjny lokal?

Na stronie z ofertami można znaleźć setki mieszkań, z których sporo, na pierwszy rzut oka, wzbudzi nasze zainteresowanie. Najpierw oczywiście należy ustalić lokalizację, która jest najbardziej pożądana – inny klimat do zamieszkania ma Sopot, który uwielbiają zwłaszcza ludzie młodzi, a inny Gdańsk czy Gdynia. Wyszukiwarka na stronie pozwala na przejrzenie tych ofert, które w największym stopniu spełniają zadane kryteria. Warto sprawdzić przede wszystkim dojazd do lokacji, którą będziemy odwiedzać najczęściej, czyli na przykład miejsce pracy czy centrum miasta. Jeśli zamierzamy kupić lokal w celach inwestycyjnych, można postawić na nieruchomości luksusowe, dzięki którym naszymi klientami będą organizatorzy konferencji czy spotkań biznesowych. Warto rozejrzeć się za tymi, które przyciągną lokatorów atrakcyjną lokalizacją, na przykład przy molo w Sopocie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ze wszystkich miejscowości, wchodzących w skład Trójmiasta, to właśnie w Sopocie ceny za metr kwadratowy są najwyższe.