II edycja Sopockich Pereł dla branży turystycznej

Choć rok 2020 okazał się wyjątkowo trudny dla branży turystycznej, organizatorzy konkursu Sopockie Perły nie dali za wygraną – również w tym roku postanowili nagrodzić lokalnych przedsiębiorców działających w turystyce. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 października, a do wygrania jest aż 5 000 złotych.

 


12 Październik 2020

Sopockie Perły, których druga edycja właśnie ruszyła, to konkurs skierowany do przedsiębiorców prowadzących działalność w Sopocie, w szeroko rozumianej branży turystycznej. Główny cel Pereł to wyróżnienie i nagrodzenie firm, które podejmują najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy, wpływając tym samym na kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta w oczach turystów. 

– Chcemy wyróżnić i nagrodzić codzienną, ciężką pracę przedsiębiorców z branży,  których interesy bardzo ucierpiały w wyniku pandemii - wyjaśnia prezeska Sopockiej Organizacji Turystycznej, Anna Golec Mastroianni.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do pięciu kategorii konkursowych:

Pro eko – za działania nastawione na ochronę środowiska;
Wydarzenie – za najlepsze sopockie wydarzenie sezonu;
Kulinaria – za najciekawszą, najbardziej regionalną ofertę kulinarną;
Debiut – za sukces działalności rozpoczętej w Sopocie w 2020 roku;
Pobyt – za najciekawszą, najbardziej jakościową i kompleksową ofertę noclegową w Sopocie.

 

Udział w konkursie to szansa na wygranie 5 000 zł. na realizację wybranego działania promocyjnego zwycięzcy. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października, a ogłoszenie wyników planowane jest na 3 grudnia. 

W skład kapitały wchodzą między innymi: Prezydent Miasta Sopotu, Przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej i Wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

– Jesteśmy dumni, że pierwsza edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem a liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania. Wskazuje to na zaangażowanie branży, która buduje markę Miasta Sopotu. Sukces pierwszej edycji napawa nas optymizmem na jeszcze większą liczbę zgłoszeń w drugiej edycji konkursu. Mamy nadzieję, że konkurs „Sopockie Perły” na stałe wpisze się w turystyczne życie miasta – dodaje prezeska SOT-u.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne
na stronie:
https://visit.sopot.pl/konkurs-sopockie-perly-2020/