Zadbaj o komfort intymny z InviMed

Komfort – zarówno fizyczny, jak i psychiczny – ma ogromny wpływ na satysfakcję ze stosunku płciowego. Niestety bywa tak, że on lub ona odczuwają dyskomfort w miejscach intymnych. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą eksperci z zakresu ginekologii estetycznej i urologii męskiej. Gdyńska klinika InviMed oferuje wiele specjalistycznych usług, które mogą sprawić, że seks stanie się w końcu przyjemny i komfortowy.


07 Październik 2020

Problem z nietrzymaniem moczu czy niedające się zignorować poczucie dyskomfortu podczas stosunku to sytuacje, które niestety mogą skutecznie zniechęcić do seksu. Współżycie, które powinno być „magiczną” chwilą zbliżenia i przyjemności, staje się wówczas zmorą. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy przychodzi do starań o dziecko. Pytanie, jakie należy w takiej chwili postawić, nie powinno dotyczyć tego, jak przebrnąć przez czas współżycia, lecz jak skutecznie zlikwidować problem i przywrócić magię stosunkom płciowym. 

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na poprawę jakości współżycia. Wszystko zależy bowiem od indywidualnej sytuacji kochanków, a przede wszystkim od konkretnej przyczyny dyskomfortu podczas stosunku. Zarówno diagnozę, jak i leczenie należy pozostawić ekspertom. 

Komfort zaczyna się w głowie

Jednym z najczęstszych powodów braku satysfakcji z seksu jest niska samoocena. Poczucie własnej wartości jest kluczowe do tego, by czuć się seksownie – kobieco czy męsko – i by uwierzyć, że tak samo postrzega nas partner. Niestety niska samoocena może wynikać z dyskomfortu czy bólu podczas stosunku, a czasami – z braku satysfakcji z własnej prezencji. 

By zmienić te negatywne odczucia warto rozważyć wdrożenie odpowiedniego leczenia w ramach ginekologii estetycznej lub zabiegów urologii męskiej. Jest to leczenie przede wszystkim dla siebie, lecz także dla obopólnej przyjemności ze współżycia, a w przypadku starań o dziecko – dla szczęśliwego poczęcia. Eksperci z zakresu ginekologii estetycznej i urologii męskiej przekonują, że specjalistyczne zabiegi dają szansę na trwałą poprawę komfortu intymnego. Zmiany na ciele wpływają na zmiany w głowie – a właśnie w głowie zaczyna się samoakceptacja. 

 

 

Laser, który leczy

Prawdą jest, że zabiegi ginekologii estetycznej potrafią wiele zmienić. Czasem bywają bardzo skomplikowane i wymagają dłuższego czasu rekonwalescencji, a czasem – to zdarza się zdecydowanie częściej – całość trwa zaledwie 10 minut i nie wiążą się ani z bólem po zabiegu, ani z hospitalizacją. Przykładem takiego zabiegu jest laseroterapia MonaLisa Touch™.

– W klinice InviMed laseroterapia MonaLisa Touch™ wykorzystywana jest między innymi do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu czy rewitalizacji pochwy – wyjaśnia Paulina Przyłucka, specjalista ginekolog-położnik, ekspert ginekologii estetycznej z kliniki InviMed w Gdyni. – Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy, a wysoka temperatura sprawia, że włókna kolagenowe obkurczają się, czyniąc błonę elastyczną. 

Na skutek zabiegu technologią MonaLisa Touch™ śluzówka staje się znacznie bardziej pobudzona do produkcji kolagenu i glikogenu, dzięki czemu zabieg laseroterapii zapewnia odpowiednie nawilżenie pochwy. Innym rozwiązaniem problemu suchości jest zabieg Desirial Plus, do którego używa się preparatu Desirial z kwasem hialuronowym. Pomaga on wyeliminować takie dolegliwości, jak brak właściwego nawilżenia pochwy i związany z nim brak orgazmu.

Zadbaj o męskie sprawy 

Nie tylko kobiety zmagają się z problemami łóżkowymi spowodowanymi uciążliwym dyskomfortem. Podobne trudności doskwierają mężczyznom, którzy w wyniku fizycznych niedoskonałości nie odczuwają pełni przyjemności ze stosunku, a co gorsza – mają problem z płodnością.  

Jednym z tego typu schorzeń jest coraz lepiej rozpoznawana przez lekarzy stulejka.

– To schorzenie jest jednym z czynników predysponujących do nawrotowych i przewlekłych stanów zapalnych napletka, żołędzi prącia, a także innych odcinków układu moczowo-płciowego, w tym zapalenia gruczołu krokowego, nająder czy jąder – wyjaśnia doktor Maciej Jarosz z InviMed w Gdyni. – Konsekwencją infekcji może być obniżenie parametrów nasienia, co przekłada się na istotne zaburzenia płodności. Ponadto przewlekła stulejka jest jednym z czynników etiologicznych raka prącia.

Eksperci zwracają również uwagę na to, iż w kontekście chęci prowadzenia intensywnego życia erotycznego, ale także bardziej efektywnych starań o dziecko, pomocne może okazać się wydłużenie wędzidełka napletka. Zabieg likwiduje ryzyko naderwania lub zerwania wędzidełka podczas stosunku, zwalczając uporczywy ból i dyskomfort związane z jego naciąganiem w trakcie współżycia. 

Dla poprawy wyglądu sfer intymnych, a co za tym idzie – również samopoczucia i samooceny, w ramach 30-minutowych zabiegów urologii męskiej w InviMed Gdynia, oprócz operacji stulejki i krótkiego wędzidełka napletka, wykonuje się szereg zabiegów usuwających wiele innych zmian, takich jak kaszaki prącia czy torbiele napletka.

Odwiedź gdyńską klinikę!

Aby umówić się na wizytę w klinice InviMed, wystarczy zadzwonić pod numer: 500 900 888 lub wysłać formularz ze strony www.invimed.pl/kontakt. Gdyńska lecznica działa od 2010 roku, a zlokalizowana jest w samym sercu Śródmieścia, zapewniając tym samym komfort dojazdu i łatwą komunikację.