Poznaj Gdynię od środka – Open House Gdynia 2020

Już w najbliższy weekend rusza tegoroczna, szósta już, edycja festiwalu architektonicznego Open House Gdynia. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji, w tym spacery miejskie oraz prezentacje wyjątkowych wnętrz. Pierwszy dom w Gdyni, „Piekiełko” w podziemiach Hotelu Mercure czy świetnie zaprojektowane mieszkanie w gdyńskim „Bankowcu” – to zaledwie przedsmak tego, co czeka odwiedzających. 

 


24 Wrzesień 2020

Tegoroczna edycja festiwalu Open House Gdynia, polskiej odsłony Open House Worldwide, odbędzie się w dniach 25-27 września, a hasłem przewodnim wydarzenia będzie „Miasto i Muzyka”. W piątek pierwszym punktem programu będzie zwiedzanie oraz set DJ-ski w jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat – osiedlu Portova z oferty dewelopera Invest Komfort będącego równocześnie mecenasem festiwalu. Dla uczestników eventu zagra Tomek Hoax – kurator festiwali muzycznych, producent i wydawca. Podczas zwiedzania, ze wspaniałą muzyką w tle, odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć hol główny, patio, strefę klubową oraz fitness. 

Kultowe elementy w nowej odsłonie

Tradycją festiwalu Open House Gdynia jest wizyta w mieszkaniu Diany Lenart – założycielki gdyńskiej i gdańskiej edycji międzynarodowego festiwalu. W tym roku oprócz rozmów i zielonej herbaty na gości odwiedzających wyjątkowe wnętrze czeka muzyczna niespodzianka – muzyczny występ dwójki DJ, Joanny Dudy i Karoliny Antkowiak znanych jako Crewkrulowe. 

Co jeszcze czekać będzie na uczestników? Między innymi zwiedzanie gdyńskiej Muszli koncertowej na Placu Grunwaldzkim – oczywiście w jej nowym, świeżym wydaniu. Kultowa budowla powstała w latach 50. XX wieku, lecz kilka lat temu podjęto dezycję o jej renowacji. Wyłonieni drogą konkursu architekci – Paulina Kisiel, Łukasz Pisarek i Bartosz Kisiel – zadbali o wyjątkową aranżację Muszli. Projekt przypadł do gustu zarówno mieszkańcom Gdyni, jak i znawcom architektury, dlatego też został nominowany w Konkursie Gdynia Design Days 2020 w kategorii najlepszych wnętrz komercyjnych. Na zwiedzanie Muszli i wysłuchanie opowieści o jej metamorfozie podczas tegorocznej edycji festiwalu Open House Gdynia zaprasza jeden z jej autorów, Bartosz Kisiel.

Muzyczne brzmienie napędza design

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Miasto i Muzyka”. Wyjątkowe kompozycje dźwiękowe wybrzmią między innymi w zwiedzanych mieszkaniach, kawiarni Uboga Krewna, na scenie w Kolibkach, w leśnym ogrodzie botanicznym czy w Muszli Koncertowej. 

Organizatorzy zapraszają też do Klubu Desdemona na dwa spotkania poświęcone muzyce. Historię gdyńskiej oraz seattle'owskiej stylistyki grunge przybliży Joanna Bogusławska, a o gdyńskich formacjach z lat 80-tych XX wieku, znanych jako Gdyńska Scena Alternatywna opowie Michał Miegoń – muzyk, animator i kurator festiwalu Open House Gdynia.

Żywe miasto, żywe historie

Festiwal to idealna okazja do spotkania się z "żywym" miastem i jego mieszkańcami. Prestiż Magazyn Trójmiejski jako patron medialny wydarzenia serdecznie zaprasza wszystkich na event. Po więcej informacji, w tym spis tegorocznych lokalizacji, organizatorzy zapraszają na stronę www.ohgdynia.org