Monte Cassino 27 – dobry kurs na przyszłość

W czasie pandemii, przy utrzymujących się niskich stopach procentowych i wysokiej inflacji, trzymanie pieniędzy w banku jest wysoce nieopłacalne. Eksperci ds. nieruchomości przekonują, że to właśnie ich rynek jest dziś najlepszym sposobem na inwestycję – zwłaszcza że najem lokali mieszkalnych, zwłaszcza ten krótkoterminowy, zapewnia nawet 6-procentową stopę zwrotu. Idealną inwestycją może okazać się kompleks Monte Cassino 27.


24 Wrzesień 2020

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie przeżywa prawdziwy boom. To już nie tylko sposób na biznes, lecz przede wszystkim pomysł na pewne i stabilne zabezpieczanie majątku. Obecnie ponad połowa nowych mieszkań kupowana jest właśnie w celu późniejszego najmu. Kupują Polacy, Niemcy i Skandynawowie – wszyscy po to, by nieruchomości udostępniać turystom, zapewniając sobie dochód, a jednocześnie inwestując środki w cel po dobrej stopie zysku.

Jeszcze do niedawna najwięcej właścicieli decydowało się na klasyczny, długoterminowy najem, który gwarantował stabilizację i pewny pieniądz. Dziś jednak rynek wyraźnie zmienił kurs – najem długoterminowy nie jest już dłużej tak opłacalny, a bardziej atrakcyjną (zwłaszcza pod kątem finansowym) opcją jest najem krótkoterminowy. Decyzje inwestycyjne wspiera rozkwit internetowych platform rezerwacyjnych typu AirBnB czy booking.com oraz dostępność profesjonalnych operatorów, których usługi ściagają z właścicieli obowiązek doglądania spraw związanych z wynajmowanym mieszkaniem.

Liczby nie kłamią

Wieść o tym, że najem krótkoterminowy się opłaca, to nie tylko obiektywna opinia środowiska lobbującego taką formę inwestowania, lecz także owoc obiektywnych i niepodważalnych obliczeń. 

W miejscowościach wypoczynkowych, dla przykładu w Sopocie, ceny za dobę są najwyższe
w kraju – sięgają 250-500 zł za apartament 2-4 osobowy. W ścisłym centrum, w segmencie premium, obłożenie w skali roku wynosi około 60%. 

Przy średniej cenie 375 zł za dobę i obłożeniu 60-procentowym szacowany przychód z wynajmu może sięgać przeszło 80 tys. złotych rocznie, z czego po uwzględnieniu kosztów obsługi pośrednika, prowizji serwisów internetowych, podatków i pozostałych opłat, średni przychód w skali roku wyniesie dla właściciela ok. 60 tysięcy złotych. Przeliczając tę kwotę na przychód miesięczny, osiągniemy zysk rzędu 5 000 zł, co stanowi około 30-50% więcej niż w przypadku najmu długoterminowego.

Wynajmuj na Monciaku

Idealna inwestycja – czy to w ogóle możliwe? Eksperci z Partners International, trójmiejskiej agencji nieruchomości specjalizującej się w obsłudze segmentu premium, przekonują, że tak! Przykładem jest propozycja deweloperska powstająca przy słynnym i uwielbianym przez turystów deptaku Bohaterów Monte Cassino w ścisłym centrum Sopotu.

Monte Cassino 27 to kompleks aż siedemnastu niepowtarzalnych przestrzeni do życia, które zaprojektowane zostały po to, by stanowić dobrej jakości aktywa dla przyszłych nabywców. Projekt charakteryzuje się różnorodnością i elastycznością rozkładów – pomieszczenia w łatwy sposób można dostosować do potrzeb zarówno inwestorów, jak i wynajmujących.

Dzięki przeszklonej fasadzie obiekt urzeka nowoczesną oraz lekką i elegancką sylwetką. Ukryty pośród historycznych kamieniczek, zapewnia spokój i ciszę z dostępem do najlepszych restauracji, klubów, kawiarni, kina, teatru i szeregu butików. W odległości odpowiadającej zaledwie pięciominutowemu spacerowi w dół „Monciaka” znajduje się molo, piaszczysta plaża, nadmorska promenada oraz sieć ścieżek dla rowerzystów i rolkarzy. Co równie warte wspomnienia, do mieszkań przynależą miejsca parkingowe i komórki lokatorskie, a na parterze budynku przewidziano pięć lokali usługowych.

– W trwającej właśnie przedsprzedaży Monte Cassino 27, nabywców znalazło już 20% wszystkich mieszkań. Obserwujemy dużą aktywność klientów z lokalnego rynku, którzy znają topografię poszczególnych miast i szukają wymarzonego domu, czy to dla siebie, czy dla inwestorów, głównie z Warszawy, zainteresowanych ofertami mieszkań wakacyjnych z możliwością zarabiania na nich. Wszystkim poszukującym mamy do zaoferowania szeroki wybór propozycji dopasowany do ich indywidualnych potrzeb – przyznaje Aleksandra Rzodkiewicz z Partners International, agencji odpowiedzialnej za sprzedaż inwestycji. 

Projekt Monte Cassino to dzieło renomowanego zespołu architektów Studia Kwadrat wielokrotnie nagradzanego za wykonanie projektów najbardziej prestiżowych realizacji w Trójmieście. Z kolei wysoką jakość wykonania gwarantuje firma Optem Bau Sp. z o.o., generalny wykonawca inwestycji. 

Skorzystaj z pomocy ekspertów

Oczywiście na sukces wynajmujących „na doby” składa się nie tylko odpowiednio dobrana inwestycja, lecz także szereg innych czynników. Najważniejsza jest dobra oferta, a także prestiżowa lokalizacja i wysoki standard. Kolejne kluczowe elementy to zaangażowanie w marketing, codzienny serwis i profesjonalna obsługa gościa, a także dostosowywanie się do wciąż zmieniających się regulacji prawnych. 

Biorąc pod uwagę liczbę zmiennych, dla inwestorów nieoceniona może się okazać współpraca z doświadczoną firmą, która zarówno zaangażuje się w urządzenie mieszkania pod preferencje przyszłych gości, jak i zajmie się jego najmem, zapewni wysokie obłożenie czy pomoże w drobnych naprawach. Przy wyborze firmy partnerskiej, warto zwrócić uwagę na niezbędne licencje kontrahenta, poziom jego wiedzy prawnej i zaawansowanie zespołu do prowadzenia legalnego najmu. Osiągi agencji pośredniczących powinny mówić same za siebie. 

– W sezonie letnim 2020 drobne uelastycznienie cenowe, jakie nasza agencja zapewniła w segmencie ofert premium dostępnych w naszym portfolio, przełożyło się na ponad 80-procentowe obłożenie – przyznaje Anna Ziółek, właścicielka Sanhaus Apartments, agencji specjalizującej się w najmach krótkoterminowych w Sopocie. – Ścisłe centrum Sopotu, które mamy przyjemność obsługiwać, jest tylko jedno. To zobowiązuje.