Mistrzostwa Polski i Europy w Pucku

Już jutro najlepsi europejscy rajderzy staną do kitesurfingowego pojedynku w konkurencji Formuła Kite. Starcie w ramach tegorocznej edycji Mistrzostw Europy połączonej z Mistrzostwami Polski odbywać się będzie przez 6 kolejnych dni w Pucku.


17 Sierpień 2020

Trzecie – po Chałupach i Rewie – tegoroczne starcie kitesurfingowych gigantów organizowane w ramach zawodów Ford Kite Cup to wyjątkowa okazja dla przedstawicieli świata spotu, by zawalczyć o dwa tytuły: Mistrza Europy oraz Mistrza Polski. Wszystko to – ścigając się na hydrofoilach! 
Polskimi faworytami do tytułów mistrzowskich są między innymi Maks Żakowski, Julia Damasiewicz i Kuba Jurkowski – zdaniem wielu ekspertów nasza przyszła olimpijska nadzieja.

Zawody mają być jednym z najważniejszych rozgrywek w kalendarzu kiteboardera – zwłaszcza że w tym roku, z uwagi na pandemię, wiele podobnych wydarzeń na świecie zostało odwołanych. Do Pucka przyjedzie między innymi sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu (IKA) Markus Schwendtner oraz inni czołowi przedstawiciele instytucji związanych z tą dyscypliną – zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Oprócz marki Ford tegoroczną serię zawodów wspierają Red Bull oraz Hydrosfera – renomowany sklep ze sprzętem takich marek, jak North Kiteboarding czy Mystic. Mistrzostwa Europy organizowane są we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Polskim Związkiem Kiteboardingu. Patronat honorowy nad zawodami objęła Minister Sportu, Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk. Prestiż Magazyn Trójmiejski sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.