Bezpieczne wakacje w luksusowym wydaniu z Carter

Mimo mieszanych nastrojów wakacyjnych związanych z trwającą od wielu miesięcy pandemią koronawirusa wiele Polek i Polaków decyduje się spędzić letni urlop poza domowym zaciszem. Wakacje 2020 przebiegają pod znakiem kameralnych wyjazdów na wczasy – często tych w ekskluzywnym i prestiżowym wydaniu. Eksperci z biura podróży Carter zapewniają, że wakacyjny wyjazd może być bezpieczny, a zarazem komfortowy i luksusowy.


11 Sierpień 2020

Palmy, rajskie plaże, kąpiel w lazurowych wodach i parzące skórę słońce – tak dla wielu z nas wyglądają wakacje idealne. I choć sytuacja epidemiologiczna na świecie zdaje się przekreślać marzenia o błogim odpoczynku w najbardziej dzikich i tropikalnych rejonach świata, eksperci branży turystycznej zapewniają, że nawet dzisiaj podróże mogą iść w parze z bezpieczeństwem.

– Wakacje wcale nie muszą wyglądać tak, że jedziemy do najbardziej znanych kurortów i wylegujemy się w co prawda rajskich, ale zatoczonych plażach – wyjaśnia Diana Carter, prezes zarządu biura podróży Carter zajmującego się kompleksową organizacją luksusowych wyjazdów. – Właściwie coraz mniej naszych klientów decyduje się na taką formę odpoczynku, a pandemia tylko pogłębiła nowy trend polegający na spędzaniu wakacji z dala od tłumów. 

W dobie trwającej pandemii biuro podróży Carter promuje wyjazdy do butikowych hoteli zlokalizowanych w rejonach mniej znanych i oczywistych dla przeciętnego odbiorcy. Szczególnie polecane są wakacje z dojazdem własnym, dzięki któremu podróżni nie są narażeni na kontakt z obcymi współpasażerami. W przypadku wakacji na wyspach lub w rejonach bardzo odległych istnieje możliwość skorzystania z bezpiecznego lotu – czy to publicznego, czy prywatnego.

– Samoloty, którymi klienci podróżują na wakacje, są każdorazowo dezynfekowane, a personel pokładowy przestrzega bardzo wyśrubowanych norm higieny – tłumaczy Diana Carter. – Najzamożniejsi klienci naszego biura podróżują własnymi awionetkami bądź odrzutowcami. Dbając o komfort użytkowników, do tegorocznej oferty wprowadziliśmy także transfery helikopterowe oraz wycieczki luksusowym śmigłowcem po Europie. 

Oferta na czasie

Branża turystyczna dostała w ostatnich miesiącach mocno w kość, dlatego dziś, gdy podróże poza granice Polski są już dozwolone, biura podróży robią wszystko, by ruszyć z działalnością, a jednocześnie by zapewnić klientom bezpieczny i w pełni komfortowy wyjazd. 

– Oferta w Carter została błyskawicznie dostosowana do bieżącej sytuacji na świecie – wyjaśnia prezeska zarządu. – Chcąc zapewnić najwyższy standard obsługi w tym szczególnie wymagającym czasie, wprowadziliśmy wiele nowości; przykładowo po raz pierwszy uruchomiliśmy usługę organizacji wyjazdów krajowych i do państw ościennych. 

Sytuacja w branży jest bardzo dynamiczna, co wymusza na biurach podróży stałe monitorowanie zmian w przepisach. W Carter każdy dzień pracy zaczyna się od sprawdzenia aktualnych obostrzeń i wprowadzenia ewentualnych zmian w ustaleniach dotyczących oferowanych wycieczek na zasadach interwencji. Ta swoista niestabilność w regulacjach nie jest jednak równoznaczna z brakiem zainteresowania ze strony podróżnych.

– Nasi klienci są w stanie zaakceptować, że nie wszystkie udogodnienia w hotelach, takie jak klubiki klubiki dziecięce czy SPA, działają według standardowych procedur. Dla podróżnych najważniejsza jest piękna pogoda i ciepła, lazurowa woda. Wybierając dla nich odpowiednie destynacje, te dwie kwestie możemy zagwarantować, nawet pomimo zmieniających się przepisów w kraju i na świecie. 

Wyspy – najnowszy trend wakacyjny

W tym sezonie biuro podróży Carter jeszcze większy nacisk położyło w swojej ofercie na to, by odejść od najbardziej obleganych destynacji śródlądowych, stawiając zamiast tego na małe i dla wielu nieznane kierunki na wyspach. Włoskie Wyspy Liparyjskie i Pantellerię, francuska Île de Ré czy portugalskie Azory – to zaledwie kilka propozycji godnych polecenia na kameralne, a zarazem luksusowe wakacje poza granicami Polski. 

– Ciekawą opcją są także greckie wyspy, gdzie znajdziemy dużo hoteli w butikowym stylu, a także wiele ośrodków z apartamentami i willami z prywatnym basenem. Takie miejsca zapewniają absolutną prywatność i luksus, nie mówiąc już o komforcie spędzania czasu w zaciszu swojego ogródka lub tarasu – tłumaczy Diana Carter. – Szczególnie polecam mniej znane wyspy, takie jak Ios, Paros czy Skiathos. W ofercie mamy też kilkaset wyjątkowych propozycji domów na Morzu Egejskim i w Chorwacji. Nie są to jedynie obiekty lądowe; w Carter istnieje możliwość czarteru jachtu i wynajmu ekskluzywnych barek na kanałach Europy.

Podróże dla najbardziej wymagających

Carter to największe i najstarsze biuro turystyki luksusowej w Polsce. Od 2003 roku – pierwotnie pod marką Luxury Travel – firma zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów wakacyjnych, wliczając w to nie tylko proces projektowania i planowania odpoczynku, lecz także rezerwacji poszczególnych elementów wyjazdów. 

– Staramy się, by wakacje, które oferujemy, były skrojone dokładnie tak, by odpowiadać indywidualnym potrzebom naszych klientów. Dlatego jako biuro możemy śmiało powiedzieć, że czas osób, które powierzają nam organizacje wyjazdy, jest w najlepszych rękach. Rozumiemy, jak  wiele warta jest każda wolna chwila – wyjaśnia prezeska zarządu. 

Szeregi biura podróży Carter tworzy zespół profesjonalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie luksusowej turystyki. Podróżni mogą liczyć na indywidualną opiekę w postaci dedykowanego doradcy, który będzie dla nich dostępny pod telefonem komórkowym o każdej porze dnia. 

– Rozumiemy potrzeby najbardziej wymagających podróżnych i pomagamy we wszelkiego typu sprawach, począwszy od organizowania wiz, przez pomoc w zakupie prezentu dla ukochanej osoby, aż po wyszukanie wyjątkowej restauracji na szczególną okazję. Za nasz serwis, doradztwo i zindywidualizowaną obsługę nasi klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Profesjonalne podejście jest u nas na porządku dziennym – dodaje Diana Carter. 

Zapraszamy do kontaktu z doradcami biura podróży Carter

tel.: 22 392 60 16/17; 509 601 246
e-mail: travel@carter.eu

Więcej informacji na stronie internetowej www.carter.eu oraz na profilu https://www.instagram.com/carter_luxurytravel/.