Duet Coals na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni

Już 6 sierpnia na tarasie gdyńskiego Muzeum Emigracji wystąpi duet muzyczny Coals. Wydarzenie jest częścią cyklu letnich imprez pt. "Koncerty z widokiem na świat” organizowanego nieprzerwanie od 2015 roku przez Muzeum Emigracji w Gdyni. 


20 Lipiec 2020

W ramach szóstej edycji projektu pt. "Koncerty z widokiem na świat” 6 sierpnia na tarasie Dworca Morskiego, w malowniczym sąsiedztwie gdyńskiego portu, wystąpi odważnie eksperymentujący z dźwiękami i mieszający różne gatunki muzyczne zespół Coals. Duet tworzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Wraz z nimi zagra gitarzysta i basista Bobkovski.

Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus określił muzykę Coals jako "marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”. Grupa ma na koncie nie tylko świetnie przyjęty, debiutancki krążek Tamagotchi, ale też koncerty na takich festiwalach jak Reeperbahn, Primavera Sound czy Eurosonic oraz sesję dla kultowego radia KEXP podczas Iceland Airwaves.

Na koncercie w gdyńskim Muzeum Emigracji usłyszymy przede wszystkim utwory z drugiego albumu zespołu docusoap, który ukazał się kilka miesięcy temu nakładem wytwórni Poland and Eastern Europe, będącej częścią legendarnej Group z Brukseli. Związki polsko-belgijskie zespołu nawiązują bezpośrednio do tematu działalności programowej Muzeum Emigracji w Gdyni zaplanowanej na 2020 rok, której głównym punktem jest przygotowywana na wrzesień wystawa czasowa Carboland przedstawiająca historię emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i w Belgii w dwudziestoleciu międzywojennym.

Termin: 06 sierpnia 2020 roku (czwartek), godz. 20:00

Miejsce: taras Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1

Bilety: 25 zł