SzekspirOn//line – letni projekt teatralny

Już w najbliższy poniedziałek, 15 czerwca, Gdański Teatr Szekspirowski ruszy z nowym projektem kulturalnym – SzekspirOn//line. W zbliżające się lato widzowie będą mogli zgłębić swoją wiedzę w obszarze twórczości brytyjskiego klasyka teatru – wszystko to z domowego zacisza, za sprawą nowoczesnych narzędzi technologii informacyjnej.


14 Czerwiec 2020

SzekspirOn//line to najnowszy projekt kulturalny autorstwa Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Program rusza 15 czerwca, a jako pierwsza na tapet trafi sztuka pt. „Hamlet”. W kolejnych czterech tygodniach lata widzowie będą mogli zgłębić swoją wiedzę na temat „Snu nocy letniej”, „Makbeta”, „Wesołych kumoszek z Windsoru” i „Burzy”. Nowoczesne instrumenty i rozwiązania technologiczne, jakie użyte zostaną przez organizatorów projektu, rzucą nowe światło na wpływ nowoczesnej techniki na odbiór dzieł literackich.

Projekt ma połączyć cele edukacyjne z artystycznymi. Podczas spotkań organizatorzy przybliżą historię powstania danego utworu literackiego, urozmaicając wykład anegdotami m.in. o autorskich wariacjach na temat prapremier tytułów. W ramach programu odbywać się będą również warsztaty artystyczne prowadzone przez profesjonalnych aktorów, edukatorów i pisarzy. Gratką dla kulturalnych postępowców może okazać się cykl multimedialnych wykładów o Szekspirze w popkulturze i języku młodzieżowym. Gdański Teatr Szekspirowski ugości – oczywiście cyfrowo –cenionych krytyków i aktorów, którzy podejmą się performatywnych czytań fragmentów sztuk Szekspira.

 

Program SzekspirOn//line

Część I : „Hamlet” W. Szekspira – 15-21 czerwca 2020;
Część II: „Sen nocy letniej” W. Szekspira – 29 czerwca-5 lipca 2020;
Część III: „Makbet” W. Szekspira – 13-19 lipca 2020;
Część IV:„Wesołe kumoszki z Windsoru” W. Szekspira – 27 lipca-2 sierpnia 2020;
Część V: „Burza” W. Szekspira – 10-16 sierpnia 2020.

 

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie internetowej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego: www.teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/szekspiron-line/