„Wokół Szekspira” Spektakl w wykonaniu Andrzeja Seweryna

15 lutego w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim gościć będziemy Andrzeja Seweryna – wybitnego aktora i reżysera – a w jego wykonaniu najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Szekspira – „Hamleta”, „Makbeta”, „Otella” i wielu innych.


22 Styczeń 2020

To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenia skierowane do Publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie – dla koneserów Szekspira i dla tych, którzy znają go mniej – do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji; są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane są w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora…

Wydarzenie można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

Z recenzji:

„(…) Andrzej Seweryn uczynił z tej sztuki ucztę dla widza. (…) Skonstruował swą grą, reżyserią i przede wszystkim charyzmą spektakl silny i wyważony, ale też charakteryzujący się ogromną dozą swobody i nieskrępowania. (…). „Wokół Szekspira” pokazuje wiele - jest suto zastawionym stołem, z którego na własny talerz nakładać można do woli i wedle uznania. Z jednej strony – sam Szekspir, jego wielowymiarowość i uniwersalność, spektrum postaci i ponadczasowość zachowań, charakterów. To znowu – gra aktorska, gibkość artysty, umiejętne operowanie różnymi środkami twórczego rzemiosła. Odpowiednio połączone zostały elementy żartobliwe, które wynikały niezwykle naturalnie, samoistnie wykwitały na scenie z dramatopisarskimi treściami i konwencjami przez siebie niesionymi.” – napisała o spektaklu Małgorzata Pawlak na portalu plasterlodzki.pl.

Andrzej Seweryn - polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został w 1990 uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 roku. Wystąpił w wielu filmach Andrzeja Wajdy („Ziemia obiecana”, „Dyrygent”, „Pan Tadeusz”, „Zemsta”), grał także m.in. u Agnieszki Holland i Stevena Spielberga. Jako trzeci w historii teatru francuskiego cudzoziemiec występował w jednym z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie - Comédie-Française.

Co: Monodram Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski

Kiedy: 15 lutego 2020, 1 h 30 min

Bilety:

100 zł N / 80 zł U – parter, miejsca siedzące, układ klasyczny

80 zł / 65 zł – galerie frontowe

50 zł / 40 zł – galerie boczne

Sprzedaż biletów rozpocznie się 3 stycznia 2020 roku o godz. 14:00.

Bilety dostępne online na stronie: bilety.teatrszekspirowski.pl oraz w kasie GTS, ul. W. Bogusławskiego 1, czynnej codziennie w godz. 14:00 – 19:00.