Gdańsk czeka na Kobiety Internetu

Już w ten weekend w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku spotka się ponad 1000 kobiet, które będą uczestniczyć w pierwszym w Polsce Festiwalu Kobiet Internetu. To festiwal skierowany do pań aktywnie działających w sieci. Gwiazdy, kobiety ze świata Internetu, show-biznesu, kultury i mediów przyjadą do Gdańska, aby podzielić się swoją receptą na sukces w Internecie. Partnerem wydarzenia jest Miasto Gdańsk.


22 Listopad 2019

 Uczestniczki festiwalu podkreślają, że brakowało im takiej inicjatywy. Jedna z prelegentek, businesswoman Marta Klepka twierdzi wręcz, że Festiwal Kobiet to spełnienie jej marzeń, które realizują Anna Zając i Barbara Piasek - Łączą wszystkie społeczności kobiece w Polsce, pokazują, że nie ma podziałów i przez dwa dni wszystkie będziemy razem. To jest świetna i mądra inicjatywa. Na pewno każda kobieta wyjedzie z Festiwalu zainspirowana, podzieli z innymi swoja wiedzą i doświadczeniem, usłyszy coś co spowoduje, że wykona krok w kierunku swojego lepszego życia” – komentuje Marta

 Bardzo ważne jest to, że wśród wielu tematów jednym z najważniejszych będzie odpowiedzialność w sieci. Chcemy zebrać doświadczenia wszystkich prelegentek. Zapytać co dla nich ta odpowiedzialność oznacza i podzielić się tą wiedzą nie tylko z uczestniczkami festiwalu ale ze wszystkimi odbiorcami mediów zarówno społecznościowych jak i tradycyjnych - podkreśla współorganizatorka Festiwalu Anna Zając.

Festiwal będzie przestrzenią do wymiany wiedzy i doświadczeń. Blogerka, Edyta Pazura (MaybeBaby) podkreśla, że nie sztuką jest zdobywać kolejne szczeble wiedzy. Prawdziwym wyzwaniem jest umiejętne dzielenie się tym z innymi.  - Wierzę, że takie podejście w przyszłości pozwoli nam wspólnie tworzyć rzeczy wyjątkowe i nietuzinkowe - mówi.

 Organizatorami Festiwalu, są twórcy See Bloggers, które od lat zrzesza twórców internetowych z całej Polski. To był jeden z powodów, dla którego udział w nim wzięła blogerka, Ania Dydzik (Nieperfekcyjna Mama). - Jako wierna fanka Festiwalu See Bloggers byłam przekonana, że organizatorzy przy budowaniu Festiwalu Kobiet Internetu zajmą się tym profesjonalnie i na najwyższym poziomie – mówi Dydzik i dodaje - Tematyka jest mi bardzo bliska dlatego, że w przeważającej większości moimi czytelnikami są właśnie kobiety.

 Festiwal podzielony został na dwa bloki: społeczny i biznesowy, w ramach których na kilku scenach odbędą się panele dyskusyjne, prelekcje, wywiady i warsztaty. Blogerka, Monika Kamińska (Black Dresses) uważa, że aby rozwijać biznes, trzeba się ciągle uczyć. Sama swoją biznesową wiedzę od lat czerpie właśnie z konferencji warsztatów i wykładów. Dlatego uczestnictwo w Festiwalu jest dla niej tak ważne. - Po pierwsze podczas prowadzenia warsztatów mogę się podzielić wiedzą, którą sama posiadam i pomóc komuś, kto jest na początku swojej drogi. Po drugie na pewno nie wiem jeszcze wszystkiego i chętnie wezmę udział w warsztatach prowadzonych przez inne osoby. Taka wymiana wiedzy niezwykle mnie ekscytuje! – mówi blogerka.

Wielką entuzjastką FKI jest Joanna Przetakiewicz, liderka Ery Nowych Kobiet. - Festiwal Kobiet Internetu to największy i jedyny festiwal skierowany do kobiet aktywnych w sieci. Działamy od roku, a obecnie, kobiety z ruchu Era Nowych Kobiet są czterokrotnie bardziej aktywne online niż pozostałe – uważa. Przetakiewicz podkreśla też wyjątkowość kobiet: - Angażują się, motywują, wspierają, pomagają sobie nawzajem, inspirują, zarażają pasją, a co najpiękniejsze – zaangażowanie z sieci przenoszą do życia offline. Spotykają się bardzo często, żeby porozmawiać, wysłuchać i być wysłuchaną.

Na wydarzeniu nie zabraknie również mężczyzn, którzy swoją wiedzą podzielą się z uczestniczkami. Prelegenci czują się wyróżnieni zaproszeniem. - Dla mnie udział w FKI to wielkie wyróżnienie oraz okazja do rozmów i spotkania ze znakomitymi kobietami. To szansa na poznanie ich punktu widzenia, podzielenia się doświadczeniami i pomysłami – mówi kucharz, Mateo Brunetti.

Magda Klepka podsumowuje: - Cieszę się na to spotkanie i chcę poczuć jego siłę i energię. Lepszego miejsca na ten Festiwal niż Gdańsk nie ma w całej Polsce.

 Partnerem Głównym wydarzenia jest Miasto Gdańsk

Pełen program wydarzenia dostępny jest na https://www.festiwalkobiet.pl/

 Festiwal Kobiet Internetu Gdańsk 2019 w sieci: