Galeria Klif zaprasza do głosowania na Bohatera Gdyni

„Z miłości do Gdyni” to tytuł zainicjowanej akcji społecznej, która wyłoni Bohatera lub Bohaterkę Gdyni. Gdyńska galeria handlowa chce nagrodzić osoby, które swą charyzmą, osobowością i pracą budują niezwykłość naszego miasta. 


08 Listopad 2019

Zapraszamy do poszukiwania takich osób i udziału w niecodziennym plebiscycie. Stale podkreślamy nasze związki z Gdynią, choćby przez takie projekty, jak cykliczne wystawy archiwalnych zdjęć Gdyni i jej mieszkańców czy właśnie poszukiwanie osób, wartych dostrzeżenia i nagrodzenia w tej akcji społecznej. Partnerem naszej akcji jest redakcja „Dziennika Bałtyckiego”. Ruszamy 6 listopada!

Każdy może zaproponować osobę, która według niego zasługuje na zaszczytny tytuł „Bohatera Gdyni”, a kapituła, w której oprócz przedstawicieli naszej Galerii i Dziennika Bałtyckiego znajdą się też przedstawiciele samorządu gdyńskiego oraz Muzeum Miasta Gdyni, wyłoni dziesięciu laureatów, w tym zwycięzcę rywalizacji. Poznamy go już 15 grudnia 2019 roku, a uroczysty finał plebiscytu odbędzie się w naszych progach. Zwycięzca otrzyma naszą Kartę Podarunkową o wartości 5 tysięcy złotych, osoba, na którą głosowało najwięcej osób w głosowaniu internetowym otrzyma od nas Kartę o wartości 2 tysięcy złotych. Dla pozostałych przygotowaliśmy liczne niespodzianki!

Z miłości do Gdyni

– Aby uczcić szczególną relację z Gdynią, Galeria Klif wraz z mieszkańcami miasta uhonoruje Bohaterkę lub Bohatera Gdyni, którzy swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny reprezentują Gdynię i jej niepowtarzalny charakter. Wiemy, że są wśród nas „cisi” bohaterowie. Szukamy tych, którzy bez wahania służą innym, dzielą się swoim czasem, inspirują, są odważni i nietuzinkowi, tworzą nową wartość dla innych, także w biznesie. I nade wszystko ukochali swoje miasto. Wiem, że Gdynia to miejsce szczególne i że takich osób jest wiele. Zapraszamy wszystkich do działania, zgłośmy taką osobę do 26 listopada. W wyłonieniu zwycięzcy będzie nam pomagać największy lokalny tytuł – „Dziennik Bałtycki” i Miasto Gdynia – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif.

Kogo szukamy

Powinna to być osoba nietuzinkowa, biorąca sprawy w swoje ręce, odnosząca sukcesy w swojej dziedzinie i jednocześnie dzieląca się z innymi swoją wiedzą, czasem, pomysłami. Osoba odważna i bezkompromisowa, inspirująca innych do działania. Jest jeszcze jeden warunek, najważniejszy – jest nim miłość do Gdyni, wyrażająca się w poznawaniu i propagowaniu jej dziejów, budowaniu jej przyszłości, poszanowaniu jej środowiska i rozwijaniu społeczności lokalnej.

Zasady głosowania

Plebiscyt, który swoim honorowym patronatem objął Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, ma kilka etapów. Zgłoszeń kandydatów będzie można dokonać za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej „Dziennika Bałtyckiego” i może to zrobić każdy, kto ukończył 18 lat i uzyskał zgodę swojego kandydata. Udział w konkursie oraz głosowaniu nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek opłat. Termin przesyłania zgłoszeń to 6-26 listopada. W kolejnym etapie będziemy głosować na zaproponowane osoby, do czego już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Na końcu Kapituła dokona wyboru dziesięciu laureatów, spośród których jedna osoba otrzyma zaszczytny tytuł Bohatera Gdyni.

Bądźcie z nami, zgłaszajcie swoich kandydatów i głosujcie. Zapraszamy do udziału w akcji „Z miłości do Gdyni”.

Wspólnie wybierzmy Bohatera Gdyni – ZAGŁOSUJ TUTAJ