Euro Styl z nagrodą „Gdynia bez barier”

Jury konkursu „Gdynia bez barier” po raz kolejny nagrodziło inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych i przełamywania stereotypów myślenia o niepełnosprawności. Wśród tegorocznych nagrodzonych znalazła się firma Euro Styl, której osiedla tworzone są z dbałością o komfort wszystkich użytkowników - także tych niepełnosprawnych.


15 Maj 2019

Wyróżnienie spółce zostało przyznane za szczególną wrażliwość społeczną i postawę pełną otwartości w poszukiwaniu rozwiązań podnoszących jakość życia gdynian o szczególnych potrzebach przy realizacji inwestycji mieszkaniowych na terenie Gdyni. 

Gala finałowa konkursu „Gdynia bez barier” odbyła się 13 maja 2019 r. w gdyńskim Teatrze Muzycznym. W czasie jej trwania wyświetlony został m. in. materiał przedstawiający rozwiązania przyjazne osobom niepełnosprawnym na Osiedlu Viridis, położonym na gdyńskich Karwinach na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wśród nich znalazły się bezprogowe wejścia oraz ciągi komunikacyjne w budynkach i na terenie osiedla, videodomofony, cichobieżne windy wyposażone w powiadomienia głosowe czy miejsca rekreacji przystosowane dla osób niepełnosprawnych. 

- Tworząc nasze osiedla dbamy, by były dostępne i atrakcyjne dla wszystkich użytkowników. W życiu zdarzają się różne sytuacje – możemy stać się niepełnosprawni np. tylko tymczasowo. Ważne, by również wtedy móc swobodnie korzystać z przestrzeni zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Dostrzeżenie naszej dbałości o komfort wszystkich użytkowników przez Miasto Gdynia bardzo nas cieszy - mówi Magdalena Reńska, Członek Zarządu Euro Styl, która odebrała nagrodę.

Euro Styl opiera swoją działalność o podstawowe wartości wewnętrznego programu „Jesteśmy Fair”, który bazuje na trzech filarach: odpowiedzialności za produkt, odpowiedzialności za relacje i wspieraniu społeczności lokalnych. Program podsumowuje wypracowane przez firmę standardy i zasady etycznej pracy.