Ruszyła rekrutacja do Gdańsk Business Week 2019

6 dni, dziesiątki godzin warsztatów w języku angielskim i symulacje biznesowe. Powracają przedsiębiorcze wakacje dla młodzieży w wieku 15-19 lat z Gdańska i całego województwa pomorskiego. Już po raz dziewiąty Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Miasto Gdańsk, Washington Business Week i Samorząd Województwa Pomorskiego zapraszają na Gdańsk Business Week. W dniach 14-19 lipca młodzi ludzie zdobędą kompetencje biznesowe i stworzą produkty w swojej pierwszej firmie, a następnie zaprezentują je przed ekspertami. Rekrutacja już trwa i możliwa jest poprzez stronę: www.gdanskbusinessweek.pl.


13 Maj 2019

Gdańsk Business Week to tydzień pełen warsztatów z przedsiębiorczości i symulacji biznesowych. Program ten ma na celu podnoszenie kompetencji menedżerskich, m.in. poprzez rozwój umiejętności współpracy, zarządzania czasem, rozwijania zdolności przywódczych oraz umiejętności miękkich. Stanowi on również doskonałą okazję do wymiany doświadczeń z pracownikami największych światowych korporacji.

– Podczas wydarzenia młodzież nie tylko rozwija kompetencje przedsiębiorcze, ale także przechodzi intensywny kurs języka angielskiego, gdyż wszystkie zajęcia odbywają się właśnie w tym języku. Dzięki Gdańsk Business Week młodzi ludzie zamieszkujący województwo pomorskie mają okazję uczyć się i rozwijać pod okiem polskich i amerykańskich ekspertów ze świata biznesu – tłumaczy Anna Knoff, koordynatorka Gdańsk Business Week z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Na początek uczestnicy zostaną dobrani w kilkuosobowe grupy, które będą odzwierciedlać firmy. Każdy zespół sam zdecyduje, jakie role poszczególne osoby będą w nim pełnić i określi m.in, kto zajmie się finansami a kto marketingiem. Nowo powstałe „firmy” będą wspierane przez doświadczonych mentorów – przedsiębiorców i menedżerów. Dzięki temu młodzież będzie musiała ocenić potencjalne zagrożenia i ryzyko, a także wziąć na siebie odpowiedzialność za podjęte decyzje. Przez kolejne dni będą pracować nad symulacją biznesową, gdzie swoją „firmę” będą musieli przeprowadzić przez dwa lata działalności. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć dylematy przed którymi stają startupowcy, czyli młode przedsiębiorstwa, które dopiero próbują wypłynąć na szerokie wody biznesu.

W programie zaplanowano także wiele ciekawych wyzwań - już pierwszego dnia odbędzie się zadanie nazwane „Hunk of Junk”, podczas którego uczestnicy ze sterty nikomu już niepotrzebnych rzeczy, zbudują innowacyjne produkty, a następnie zaprezentują je poprzez żartobliwe reklamy.

Ostatni dzień to „Trade Show”, czyli targi przedsiębiorstw. To tutaj w jednym miejscu gromadzą się przedstawiciele samorządu, przedsiębiorcy i menedżerowie z czołowych trójmiejskich firm. Eksperci wcielają się w inwestorów i zainwestują w zespół, który zaprezentuje najbardziej przemyślany produkt oraz plan sprzedażowy.

W tym roku po raz pierwszy w historii, w ramach wydarzenia odbędzie się moduł Advanced Business Week, przeznaczony dla absolwentów poprzednich edycji programu Business Week, którzy nie przekroczyli 20. roku życia. Program oferuje bardziej pogłębione spojrzenie na przedsiębiorczość, planowanie i podejmowanie ryzyka w biznesie, a także rolę komunikacji w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Młodzież będzie pracowała nad bardziej złożoną, niż w wersji podstawowej, symulacją biznesową (tzw. BizSim).

Gdańsk Business Week to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również praktyczny trening pracy zespołowej oraz indywidualnej, możliwość wykazania się cechami liderskimi, a także rozwój kreatywności i innowacyjności. Oprócz warsztatów i wykładów na uczestników czekają ciekawe konkursy, wycieczka do instytucji otoczenia biznesu oraz zabawy rekreacyjne i rozgrywki sportowe. To także, a może przede wszystkim szansa na rozwój w atmosferze wsparcia i życzliwości oraz potężna dawka wiary we własne siły i inspiracja do dalszego działania.

Do tej pory w wakacjach z biznesem w Gdańsku wzięło udział blisko 800 osób. Tegoroczna edycja Gdańsk Business Week odbędzie się w dniach 14-19 lipca 2019 roku. Koszt udziału w wydarzeniu to 500 zł. Rekrutacja już trwa. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://www.gdanskbusinessweek.pl.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gdańsk Business Week 2019 to dziewiąta edycja przedsięwzięcia realizowanego dla młodzieży w wieku 15-19 lat przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wspólnie z Miastem Gdańsk i Washington Business Week i Samorządem Województwa Pomorskiego. Gdańsk Business Week to 6-dniowe warsztaty przedsiębiorczości i kreatywności realizowane w oparciu o symulację biznesową, prowadzone w języku angielskim przez amerykańską kadrę menedżerów z firm – takich jak Boeing – przy współpracy z menedżerami z Polski. Idea programu oparta jest na autorskiej licencji amerykańskiej organizacji Foundation for Private Enterprise Education, która realizuje program w Stanach Zjednoczonych od ponad 40 lat i może pochwalić się ponad 67 tys. absolwentów. W Polsce, we wszystkich programach, wzięło dotychczas udział około 1200 uczestników. Rokrocznie w samym GBW bierze udział około 100 uczestników i uczestniczek. W tym roku Partnerem Złotym wydarzenia jest InvestGDA, Partnerami Srebrnymi: Invest in Pomerania Speednet.

Szczegóły na stronie: www.gdanskbusinessweek.pl