Dobrze ubrany, nie znaczy „ometkowany” - Akcja Style Hunter w Galerii Bałtyckiej

Gdzie można spotkać tych, którzy świetnie się ubierają? Oczywiście w centrach handlowych. Gdańska Galeria Bałtycka poszła o krok dalej i nie tylko robi im zdjęcia, ale także raz w roku wręcza bon na zakupy w wysokości 1500 złotych. Coroczny finał akcji już w najbliższą sobotę, 2 lutego. Tym razem ciekawie ubranych klientów centrum handlowego szukać będzie stylistka magazynu ELLE.


29 Styczeń 2019

Akcja Style Hunter organizowana jest już od czterech lat. W jej ramach w Galerii Bałtyckiej raz w tygodniu spotkać można fotografa, tak zwanego Łowcę Stylu, który szuka niebanalnie ubranych mieszkańców Trójmiasta. "Wyłapuje" tych, którzy wyróżniają się wyczuciem stylu i odwagą w wyrażaniu siebie poprzez ubiór i mogą być inspiracją dla innych.

Zdjęcia osób, które sfotografuje Style Hunter, w każdą środę publikowane są na fanpage'u Galerii Bałtyckiej. W tym roku akcja bardzo mocno widoczna będzie także na Instagramie. Raz w miesiącu spośród zdjęć wybierana jest stylizacja miesiąca, a dwunastu finalistów walczy o tytuł stylizacji roku.

Komu przypadnie ten ostatni tytuł za miniony, 2018 rok, dowiemy się już w najbliższą sobotę, 2 lutego. Zwycięzca otrzyma bon w wysokości 1500 zł na zakupy w Galerii Bałtyckiej. Podczas zakupów towarzyszyć mu będzie stylistka magazynu Elle, Agata Wojtczak. W poprzednich latach zwycięzcy robili zakupy w towarzystwie blogerek: Jessiki Mercedes, Julii Kuczyńskiej z bloga Maffashion oraz Pani Ekscelencji.

Wśród osób, których stylizacje w tym roku będzie oceniać specjalna komisja, jest m.in. 21-letnia Katarzyna Parii, studentka budownictwa Politechniki Gdańskiej. Do Trójmiasta przyjechała 3 lata temu z Ukrainy. Twierdzi, że ulice miast polskich i ukraińskich pod względem ubioru są do siebie podobne, choć u nas jest mniej koloru. - Po Polkach widać, że śledzą trendy. Ubierają się modnie, ale nie krzykliwie. Na Ukrainie kobiety lubią do stroju dorzucić jakiś mocny, widoczny z daleka kolor - twierdzi Katarzyna.

O tytuł stylizacji roku walczy też Ewelina Hinc, na co dzień nauczycielka, która realizuje się także prowadząc lifestylowe konto na Instagramie. - Założyłam je z zamiarem pokazywania kobietom, że zawsze można dobrze wygląda, bez względu na wiek - mówi Ewelina i dodaje, że jej zdaniem nie trzeba być całym „ometkowanym”, aby dobrze wygląda

- Nie sztuką jest wydać dużo pieniędzy, ale sztuką jest wyglądać tak, jakby wydało się dużo pieniędzy. Lubię sobie od czasu do czasu kupić coś „z górnej półki”, ale zawsze zestawiam to z rzeczami z sieciówek, bo dopiero takie połączenie tworzy stylizację, która może być interesująca - przekonuje Ewelina.

Emocje związane z finałem akcji Style Hunter już w najbliższą sobotę. To, co dzieje się w Galerii Bałtyckiej, będzie można obserwować w kanałach social media centrum handlowego, przede wszystkim w relacjach na Instagramie.

Warto też wiedzieć, że w tym roku akcja już po raz drugi w swojej historii wyjdzie poza Galerię Bałtycką i Internet. Zdjęcia tegorocznych finalistów w ciągu najbliższych kilku tygodni zawisną na citylightach w Gdańsku. To kolejny dowód na to, że centra handlowe nie ograniczają się już tylko do zajmowanej przez siebie powierzchni, ale szukają sposobów, by zaistnieć w przestrzeni miasta.

- Akcja Style Hunter to przykład połączenia działań online i offline, wzbudzenie zaangażowania Klientów, którzy oznaczają zarówno siebie, jak i znajomych na zdjęciach publikowanych na fanpage’u centrum, ale przede wszystkim wsparcie sprzedaży dla naszych Najemców - mówi Marcin Łukasiewicz, dyrektor Galerii Bałtyckiej. - Każda osoba „złapana” przez fotografa podczas akcji dostaje bon zakupowy do realizacji w sklepach galerii. Również nagroda główna w wysokości 1500 złotych realizowana jest u nas. Nieprzypadkowo też na finał zapraszamy blogerki i stylistki najważniejszych mediów lifestylowych. W ten sposób łatwiej nam zainteresować naszą ofertą młodszego klienta.