Rozpocznij karierę już dziś! #Careerfinder

W XXI wieku, kiedy życie jest na tyle szybkie, a ilość danych dosłownie "zalewa" nas z każdej strony, nic dziwnego, że młodzi ludzie czują się zagubieni. Nie wiedzą jaką decyzję podjąć, mają na nią mało czasu, nie analizują tego dokładnie, a to skutkuje złym wyborem kierunku rozwoju, co oczywiście ma wielki wpływ na ich życie zawodowe.


09 Kwiecień 2018

prestiz

Wszędzie słyszymy, że studia są bardzo ważne. Rodzice i nauczyciele mówią nam: ,,musisz mieć papierek, bo inaczej nie znajdziesz pracy!”. Ale czy to jest tak samo ważne jest zdobywanie doświadczenia w praktyce? Czy samo ukończenie danego kierunku zapewni nam prace i życie, którego pragniemy?

Z tego powodu studenci często czują się niepewnie na polu zawodowym, uważają, że nie mają potrzebnych kompetencji na dane stanowisko pracy, nie wierzą w siebie i swoje zdolności. Z drugiej strony nie wiedzą jak i gdzie zdobyć pewne uprawienia, umiejętności oraz wiedzę. Większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest bycie aktywnym już podczas studiów, np. branie udziału w projektach, odbywanie staży i praktyk w różnych miejscach, udział w szkoleniach, posiadanie certyfikatów.

Kiedy osoby zdecydują się na znalezienie pracy, nawet dorywczej, boją się samego procesu rekrutacji - nie wiedzą jak poprawnie napisać CV, jak powinien wyglądać list motywacyjny, jak zachować się na rozmowie rekrutacyjnej.

Niekiedy młodzi ludzie, nie są świadomi nawet jak zacząć poszukiwania pracy. W czasach, gdy praktycznie wszystko jest w internecie, gubimy się i nie wiemy od czego zacząć, gdzie szuka, jakiej platformy czy aplikacji używa.

Dlatego naszą 4 osobową grupą zdecydowaliśmy się stworzyć platformę, na której zebraliśmy wszystkie najważniejsze i najbardziej przydatne informacje. Sami jesteśmy studentami i wiemy jak ciężko zmotywować się do podjęcia aktywności dodatkowych. Dlatego postanowiliśmy wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”

Na naszej stronie znajdziecie zakładki, które łączą najistotniejsze aspekty takie jak: tricki rekrutacyjne, testy osobowościowe i predyspozycji zawodowych, rankingi uczelni, inspirujące wywiady między innymi z aktywnymi studentami, listę najlepszych aplikacji i stron internetowych ułatwiających znalezienie pracy, organizacje studenckie, listę targów pracy i wiele innych!

Zapraszamy na naszą stronę www.cfinder.pl ludzi poszukujących swojej ścieżki kariery, ale też tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoje kompetencje, zainspirować się :)

Działajcie teraz, bądźcie aktywni, szukajcie swoich zainteresowań i pasji, żeby w przyszłości powiedzieć to co Thomas Edison: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robiłem, to była przyjemność”.