Fundacja Święty Pankracy zaprasza na 2. Doroczny Dancing Charytatywny "Sen Nocy Letniej"


08 Wrzesień 2017

Fundacja Święty Pankracy skupia się na dzieciach potrzebujących wsparcia ze względu na sytuacje życiowe w jakich się znalazły, inwestuje w dziecko jako jednostkę indywidualną, wpiera talenty, pomaga w wejściu w dorosłość, dba o zdrowie oraz rozszerzanie horyzontów dzieci oraz młodzieży z domów dziecka oraz Pogotowia Opiekuńczego (głównie w Gdańsku i Sopocie, ale również również w Warszawie i Kutnie) finansując dzieciom im m.in. zajęcia pozaszkolne, korepetycje, terapie dla dzieci po traumach czy stypendia za wyniki w nauce. Fundacja Pankracy reaguje również na bieżące potrzeby i sugestie wychowawców. Obecnie wdraża m.in. cykl warsztatów dla nastolatek pod hasłem „Kobiety mają moc”.

Jeśli – dzięki spotkaniom z ciekawymi ludźmi, pisarką, aktorką, kobietą sportowcem - zbudujemy w nich pewność siebie, pokażemy dobre wzorce i nauczymy radzić sobie z życiowymi wyzwaniami, to wystartują w dorosłe życie kapitałem, który na pewno zaprocentuje. Wiele z tych dzieci ma dużo potencjału, ale brakuje im siły, by scenariusz swojego życia pisać z tak jak by chciały.

Współpracując z placówkami definiujemy potrzeby naszych podopiecznych dla których „pomoc jest szyta na miarę. Fundacja Święty Pankracy działa już od ponad dwóch i pół lat. Ze wszystkimi placówkami mamy podpisane umowy o współpracy, nasza pomoc jest mocno przemyślana” – mówi Dorota Stano, jedna z założycielek.

Swoje cele statutowe fundacja finansuje z różnych źródeł; dzięki wsparciu przyjaciół, zaprzyjaźnionych lokalnych firm, jak również ze środków zebranych podczas imprez charytatywnych. Największą imprezą jest Doroczny Dancing Fundacji Pankracy, który umożliwia finansowanie potrzeb dzieci przez okrągły rok. W kwietniu 2016 r. W gdańskim Hotelu Hilton odbył się pierwszy dancing podczas którego udało się zebrać środki finansowe na działania fundacji w roku szkolnym 2016/2017.

Izabela Kusznierewicz, druga z założycielek Fundacji Święty Pankracy: „Od pierwszej edycji naszego Dorocznego Dancingu minęło zaledwie 1,5 roku, a łączna kwota wsparcia przekazanego dzieciom przekroczyła już 130 tys. złotych. W tym okresie zapewniliśmy regularne opłaty za terapie dla trzynaściorga nastolatków z trójmiejskich placówek, finansowaliśmy zajęcia dodatkowe dla kolejnej piętnastki. Pomagamy również wychowawcom poprzez finansowanie superwizji. Reagowałyśmy na bieżące potrzeby związane ze zdrowiem oraz zaopatrzeniem dzieci. Istotną częścią naszej działalności jest też pomoc w finansowaniu wyjazdów wakacyjnych czy zimowych. Uważamy, że bardzo ważne dla rozwoju dzieci i kształtowania ich osobowości jest możliwość rozwijania pasji na indywidualnych, tematycznych wyjazdach, dlatego sam ten cel stanowił ponad połowę naszych wydatków w roku szkolnym 2016/2017.”

Już 16 września w Starym Maneżu w Gdańsku odbędzie się 2. Doroczny Dancing Fundacji Pankracy. Na imprezę może przyjść każdy komu nie jest obojętny los dzieci. Wykupując wejściówkę pomagasz dzieciom. Serdecznie zachęcamy do tego aby raz w roku zdecydować się na taki gest a przy okazji spędzić wieczór w świetnym towarzystwie i miłej atmosferze. Zachęcam. Warto pomagać”

W tym roku impreza o charakterze szekspirowsko - elfickim ma być również przyjemną potańcówką. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Sen nocy letniej”, podczas którego będzie obowiązywał dress code: długie zwiewne suknie oraz lekkie garnitury.

Gościom Starego Maneża zaserwowana zostanie elegancka kolacja w akompaniamencie „elfickiej" muzyki na żywo, na szczęściarzy czekają nagrody w zabawie wizytówkowej i fantowej, występ artystyczny, pokaz mody oraz dancing przy oprawie muzycznej DJ’a Elvisa.

Sponsorami przedmiotów oraz usług na głośne licytacje podczas tegorocznego dancingu będą m.in. Porsche Centrum Sopot, Hotel Hilton Gdańsk, Tous, Olimpia Group, Hestens Sopot, Centrum Medyczne dr. Kubik Gdynia, Port Gdańsk, malarka Iva Białopiotrowicz oraz Spensen. 

Imprezę poprowadzi Olivier Janiak.

Licytacje głośne poprowadzi Juliusz Windorbski - Prezes Domu Aukcyjnego Desa Unicum. 

Patronat nad imprezą objął Magazyn Prestiż oraz portal Trójmiasto.pl.

Zapraszamy do śledzenia działalności Fundacji Święty Pankracy na fejsbuku: fb/Fundacja Pankracy

Fundacja Święty Pankracy

ul. Haffnera 8/3 , 81-717 Sopot

tel. 506 314 886

ADRES KORESPONDENCYJNY BIURA:

Sopocki Dom Dziecka „Na Wzgórzu”

ul. 23 Marca 16, 8