Finaliści You Can Dance z niesamowitym projektem "Tajemniczy Dom Komnat" zaprezentują się w Gdyni już 24 i 25 marca!

Interaktywna rozrywka ze sztuką tańca oraz gra aktorska - wszystko to w sobie łączy projekt  "Tajemniczy Dom Komnat" . W trakcie show widzowie stają się aktywnymi uczestnikami wydarzenia, przecierając własne szlaki próbują rozwikłać farsę, w jaką uwikłani są artyści. Ubrani w maski, przestrzegając zakazu rozmów mogą zwiedzać szereg pomieszczeń, w których równolegle odgrywane są sceny, a ważne komunikaty prezentowane są przez artystów mową ciała i muzyką. Za tym wyjątkowym wydarzeniem, które swoją premierę będzie mieć już 24 marca w Gdyni stoją utalentowani artyści – tancerze programu „You Can Dance – po prostu tańcz” z projektu Art Movement.


22 Marzec 2017

Tajemniczy Dom Komnat to widowisko łączące sztukę tańca oraz grę aktorską, którego wyjątkowość polega na tym, że granica między sceną a publiką zostaje zatarta. Nie ma miejsc siedzących, widzowie są w ciągłym ruchu.

Przed wejściem do Domu Komnat każdy dostaje maskę, by stać się anonimowym i jeszcze lepiej wczuć się w klimat jaki panuje w pomieszczeniach. Po przekroczeniu progu Domu Komnat, następuje absolutny zakaz rozmów. Złamanie regulaminu o anonimowości i ciszy, grozi wykluczeniem.

Zaobserwowaliśmy, że ludzie po założeniu masek totalnie odpływają w historię jaką im prezentujemy, stają się odważniejsi, zaglądają tam, gdzie w normalnych okolicznościach nie starczyłoby im śmiałości, podchodzą bliżej. W tym performansie właśnie o to chodzi -  chciałem, by granica pomiędzy aktorem a odbiorcą została zatarta. – powiedział Marcin Mroziński, twórca wydarzenia.

Poprzez sztukę tańca oraz grę aktorską zaprezentowane zostają historię kilku postaci, które walczą o obalenie pozycji przywódczej Arystokraty. W trakcie trwania show można dowiedzieć się któremu z artystów i z jakiego powodu uda się przejąć tron Arystokraty. Goście sami mogą wybrać postać, za którą chcą podążać po labiryncie Domu Komnat. Aby odkryć pewne tajemnice, należy znaleźć się w odpowiedniej Komnacie w odpowiednim czasie.

Na potrzeby tego wyjątkowego spektaklu, twórcy specjalnie zmienili aranżację hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie. Dominująca atmosfera jest tajemniczość oraz groza. Całość wydarzenia wzbogacona jest oprawą muzyczna.

Oprócz innowacyjnej formuły spektaklu, jego dodatkowym atutem są występujący w nim tancerze – jedni z najlepszych w Polsce, docenieni w kraju i za granicą, a szerokiej publiczności znani m.in. z telewizyjnego show: Jakub Jóźwiak, Natalia Madejczyk, Adrianna Kawecka, Paweł Kułaga i Zyta Bujacz-Dziel. Całość uzupełnia elektryzująca, wciągająca muzyka, grana przez topowego warszawskiego DJ-a, Yuriy’a Kalynycha. Twórcą i reżyserem spektaklu jest Marcin Mroziński, finalista III edycji tanecznego show.

Wydarzenie Tajemniczy Dom Komnat pt. Sex & Authority by Art Movement. Performans zostanie zaprezentowany w Gdyni cztery razy. Sobotnie wydarzenia połączone będą z aftery party.

24.03.2017 godz. 21:00

25.03.2017 godz. 18:00 i 21:00 (event + after party)

Gdzie: Mercure Gdynia Centrum

Cena: 159 – 199 zł

Bilety: https://sklep.artmovement.pl/

Liczba miejsc ograniczona!

Performans dla widzów 18+.

Przedstawienie trwa ok. 60 min.