Alka Murat @fot.alkamurat

Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Obraz zastępuje coraz częściej słowo pisane. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

 

Uśmiechnięta gdańszczanka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych chłonie życie pełną parą. Fotografka, podróżniczka. Choć jej zdjęcia pełne są zapierających dech w piersiach widoków, czasem można odnieść wrażenie, że to najzwyklejszy moment wędrówki, który w jej obiektywie urasta do rangi medytacyjnej celebracji. 

Nazywam się... Alka Murat.

Jestem... fotografem.

Urodziłam się w... Trójmieście, na co dzień mieszkam... w Trójmieście, moim ulubionym miejscem na świecie jest... Trójmiasto.

Robię zdjęcia, ponieważ... sprawia mi to ogromną frajdę. Możliwość dokumentowania miejsc, które odwiedzam i ludzi, których spotykam jest bezcenna.

Fotografuję... moje podróże oraz przyrodę, która mnie fascynuję od zawsze. Lubię biwakować ze znajomymi, gdzieś daleko od miasta i to głównie staje się tematem moich zdjęć.

Instagram służy mi do... dzielenia się moimi zdjęciami, do poznawania utalentowanych ludzi i ich twórczości, do odkrywania pięknych miejsc na świecie, które chciałabym kiedyś odwiedzić.

Gdybym mogła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałabym... chyba swoją rodzinę, w takim klasycznym, portretowym wydaniu. 

Z Trójmiastem łączy mnie... naprawdę wiele. Tu się urodziłam, tu mam przyjaciół i rodzinę. Tu się wychowywałam i kształciłam, tu założyłam z moją siostrą firmę Na trawie (@natrawie). Kocham Trójmiasto o każdej porze roku, a najbardziej, kiedy wracam do domu po długiej podróży.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście... Nie ma tu „najbardziej” fotogenicznych miejsc i to właśnie jest świetne w Trójmieście. Można zrobić tak samo interesujące zdjęcia na plaży w Orłowie, między blokami na Przymorzu, w sopockim lesie, w uliczkach Dolnego Wrzeszcza, na łąkach niedaleko Rotmanki… Ta lista się nie kończy, wystarczy mieć pomysł.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście... Fyrtel Gdynia ul. Św. Piotra (@fyrtelgeng), Gdańsk okolice dzielnicy Strzyża oraz ul. Wajdeloty w Gdańsku

 

98
11/2018

W młodości był barmanem, pojechał też na saksy do Wiednia, gdzie sprzątał mieszkanie bogatej Austriaczki.