PAPROCKI & BRZOZOWSKI W FORUM GDAŃSK

Elegancka, nietuzinkowa oraz niezwykle kobieca, nawiązująca symboliką do lat 70-tych XX wieku. Tak można opisać kolekcję „The Paradiso Club”, którą słynny duet Paprocki & Brzozowski zaprezentował podczas Fashion Forum Gdańsk. W tym niezwykłym pokazie projektanci zmiksowali elementy z aż trzech kolekcji: wieczorowej, codziennej i ślubnej. 

Pokaz projektantów odbył się w sobotni wieczór. Te wyjątkowe kolekcje, prezentowane na długim bo aż 50 metrowym wybiegu, goście mogli oglądać z każdego miejsca Forum Gdańsk.

W propozycjach dla kobiet nie zabrakło koronek, falban, cekinów, piór, zwiewnych i romantycznych tiuli, długich oraz krótkich tkanin, a także wymyślnych fasonów sukni. To także prawdziwa feria barw. Sukienki zachwycały elegancją oraz niewymuszoną lekkością. Mogliśmy podziwiać cieliste mini sukienki z frędzlami, barwnymi, bawełnianymi bluzami, żakardowymi dzwonami z kwiecistym motywem – kwintesencją mody lat 70.

- Postawiliśmy tutaj na kolekcję, która jest tak naprawdę całoroczna. Nie jest skierowana na jesień–zimę, czy wiosnę–lato. Chcieliśmy, żeby ta kolekcja była dedykowana kobietom, dlatego jest mocno ozdobna, błyszcząca, zaś jej motywem przewodnim są lata 70 – te XX wieku, czyli club Paradiso. Jest to kolekcja kolorowa i przede wszystkim naprawdę kobieca – zachwalał Mariusz Brzozowski, jeden z projektantów.

Kolekcja to udana fuzja estetyki disco z lat 70. ubiegłego wieku, połączona ze sportowym streetartem oraz dopełnieniem w stylu retro. Zaprezentowane stroje odznaczały się elegancją, wyjątkowością, a także domieszką stylu retro. Inspiracją do stworzenia pokazu była słynna francuska piosenkarka Dalida i jej album „Gigi in Paradisco”.

- Po raz kolejny czujemy się zachwyceni Trójmiastem i dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie! Mimo, że nie jesteśmy tu po raz pierwszy, to za każdym razem, gdy tu przyjeżdżamy, zazdrościmy mieszkańcom życia nad morzem. Niestety, nie można pogodzić na stałe mieszkanie w Warszawie i tutaj, ale naprawdę bardzo chętnie byśmy się tutaj przeprowadzili. Z tego powodu wielokrotnie pokazywaliśmy swoje kolekcje w Trójmieście. Za każdym razem jest to dla nas naprawdę fajna przygoda – mówią zgodnie projektanci