Secret Avenue Transplantologia brwi i włosów w nowej odsłonie

Przeszczep – choć brzmi groźnie, wcale tak nie jest. Amerykański hit na dobre zadomowił się na trójmiejskim rynku, jednak dopiero teraz, w Gdyni, powstaje profesjonalne Centrum Transplantacji i Przeszczepów „Volume Hair”. To jedyne miejsce w Trójmieście oferujące usługę technologią SAFER. Co to takiego? Dlaczego warto się z tym zapoznać? Czym się wyróżnia? Odpowiedź znajdziecie w tekście. 


prestiz

Instytut Urody Secret Avenue znany jest ze swojej szerokiej oferty i profesjonalnego podejścia w gałęzi medycyny estetycznej. Pracują tam osoby, dla których kosmetyka jest nie tylko pracą, ale i wielką pasją. Równie istotne są dla nich brwi i włosy, a jak powszechnie wiadomo, łysienie to jeden z najpoważniejszych problemów związanych z włosami, a dla lekarzy schorzenie trudne do leczenia. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwań klientów, postanowili pójść krok dalej. W najbliższych planach mają otwarcie zupełnie odrębnego oddziału - Centrum Transplantacji i Przeszczepów „Volume Hair”. Jednak zanim powstanie nowy kompleks, firma podjęła współpracę z jednym z najlepszych w kraju specjalistów z zakresu chirurgii kosmetycznej i medycyny estetycznej,
dr Piotrem Rakiem. 

- Do tej pory na polskim rynku mieliśmy do wyboru przeszczepy metodą STRIP lub metodą FUE. My poszliśmy o duży krok do przodu i oferujemy naszym pacjentom zupełnie nową, innowacyjną metodę przeszczepu technologią SAFER, czyli wspomagana podciśnieniowo ekstrakcja i implantacja włosów. Ponieważ jest to nowość na rynku, postanowiliśmy nie czekać do otwarcia naszego centrum i już teraz połączyć siły z chirurgiem dr Piotrem Rakiem, który od ponad 10. lat zajmuję się medycyną estetyczną – podkreśla Adriana Panfil, stylistka rzęs, właścicielka firmy Secret Lashes. 

Urządzenie SAFER, jak twierdzą specjaliści, to prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o sprzęt do transplantacji włosów. Na dzień dzisiejszy nie ma lepszego sposobu na łysienie. W czym więc tkwi sekret?

- Urządzenie umożliwia przeszczep pojedynczych zespołów mieszkowych. Zastosowanie technologii SAFER w przeciwieństwie do metody FUE, redukuje do minimum uszkodzenia pobieranych cebulek włosowych. Co ważne, zabieg nie pozostawia blizn, co jest podstawową wadą metody paskowej STRIP. Nie jest też wymagana hospitalizacja, pacjent może podjąć normalną aktywność już dzień po zabiegu – wyjaśnia dr Piotr Rak.

Transplantacja włosów może być przeprowadzana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W taki sposób można uzupełnić niedobory włosów nie tylko na głowie, ale także wąsach, brodzie, brwiach czy klatce piersiowej. Zabieg można zastosować również w przypadku łysienia pourazowego spowodowanego oparzeniami czy bliznami pooperacyjnymi. Jak w praktyce wygląda przeczep włosów?

- Włosy pobiera się z paska skóry potylicznej, czyli obszaru wielkości około 3-4 cm. Przed pobraniem przycina się je do długości około 1 mm, dezynfekuje obszar biorczy i znieczula miejscowo roztworem lidokainy. Specjalna sonda zagłębia się w skórę na głębokość
1 mm i wydobywa z niej włosy poprzez podciśnienie. Na powstałe w wyniku pobrania niewielkie ranki, nakładany jest opatrunek. Po maksymalnie tygodniu, obszar biorczy jest całkowicie zagojony. Na obszarze przeszczepu wykonuje się mikro-nakłucia, w które pneumatyczne głowice „wstrzeliwują” pobrane włosy – dodaje dr Rak. 

Co najważniejsze, transplantacja zapewnia naturalne efekty, bez ryzyka odrzucenia przeszczepu. Zapamiętajcie tę nazwę - Klinika Transplantologii Włosów „Volume Hair”, to nowa przyszłość transplantologii na
trójmiejskim rynku.

 

Secret Avenue 

Gdańsk, ul. Partyzantów 3, Tel: tel. 58 341 90 90, kom. 797 909 399

www.secretavenuesalon.pl