ReNew Institute Piękno a budowanie świadomości

Poprawianie urody stało się tak samo naturalne jak dbanie o piękny uśmiech w gabinecie stomatologicznym. Jednak specjaliści i starannie dobrane technologie to nie wszystko. O całościowym spojrzeniu, dbaniu o detale oraz o budowaniu świadomości pacjentów opowiada Dominika Bukowska, właścicielka ReNew Institute.


prestiz

Kobiety pragną być coraz bardziej atrakcyjne i młodsze. Jednak nie z każdego gabinetu wyjdą szczęśliwe… Na co więc warto zwrócić uwagę?

Zdecydowanie stawiamy na nowe, ale sprawdzone technologie, które stosowane są w najlepszych klinikach w kraju i za granicą. Warto sprawdzić czy urządzenia są certyfikowane. Niektóre gabinety oferują zabiegi, które tylko podobnie się nazywają. Spójrzmy chociaż na prosty zabieg karboksyterapii, czyli leczenia dwutlenkiem węgla. Są urządzenia, w których CO2 jest atestowany, a są też takie, w których zabiegi robi się ze zwykłego gazu, albo co gorsza, z naboi kupowanych w sklepie rowerowym! Później pacjentka, z pełnym przekonaniem idzie na zabieg, wstrzykuje sobie gaz w okolice oka,  a potem pojawiają się komplikacje. Szukając oferty zabiegowej stawiamy na jakość i sprawdzone metody. Kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, to co jest oferowane, jest sprawdzone, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne.

Co jest kluczowe?

Pierwszy kontakt z klientem, czyli konsultacja i obszerny wywiad, by wykluczyć wszelkie choroby, nieprawidłowości. Warto przynieść ze sobą najnowsze wyniki badań, ponieważ to w dużej mierze pomaga nam dobrać odpowiednie zabiegi i ocenić przewidywane efekty. Często, różnego rodzaju schorzenia hamują efekty końcowe. Chociażby w przypadku mezoterapii, jeżeli pojawi się pacjentka, która zmaga się z chorobą tarczycy, to nie wszystkie koktajle będą dla niej odpowiednie - niektóre mogą spowodować uczulenie bądź reakcje alergiczne, dlatego tak ważny jest wnikliwy wywiad.

Czyli wbrew pozorom medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi?

Nie ma jednej metody na rozwiązanie problemu, więc jeśli chcemy uzyskać zgrabną sylwetkę to powinniśmy się skupić również na zdrowej diecie, aktywnym stylu życia, codziennej pielęgnacji i dopiero wtedy możemy się wspomagać zabiegami. Nie możemy oczekiwać cudów, zabiegi nie są po to by nas odchudzić, a wspomóc w danym obszarze wymodelować sylwetkę. Jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Chodzi o budowanie świadomości?

Czasami świadomość pacjentów jest tak niska, że wydaje im się, że jeżeli przyjdą na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego bądź botoksu, sądzą, że to najlepszy sposób na zadbanie o siebie i swoją kondycję. A tak naprawdę samo wypełnienie zmarszczki nie uczyni osoby piękniejszej, jeżeli nie zadba o siebie od środka. Często skóra jest przesuszona, zaniedbana i rzadko złuszczana, wówczas żaden botoks nie jest w stanie wprowadzić świeżości i natychmiastowego polepszenia kondycji naszej skóry. Warto o tym pamiętać. Najlepiej zacząć od kompleksowego zadbania o swój organizm, zacząć od tych najprostszych rzeczy jak nawilżanie, peelingi, czy też zabiegi mezoterapii.

Niektórzy natomiast pragną wykorzystać uroki medycyny estetycznej za wszelką cenę.

Owszem, ale to nie jest piękno. 

A definicja piękna według Pani?

Naturalność. Delikatne uzupełnienia, ingerencja do tego stopnia, że faktycznie wizualnie odmładzamy twarz, ale wciąż pozostajemy sobą.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, najprostszy krok żeby wyglądać świeżo i naturalnie? Jakie zabiegi, metody zastosować?

Teraz wszystko powoli budzi się do życia, pojawia się inna energia, to doskonały czas, by zadbać o kondycję swojego ciała. Zabiegiem, który idealnie przygotuje nas do sezonu są zabiegi Geneo, które łączą w sobie złuszczanie, pielęgnację, dotlenienie. Taki zabieg jest wykonywany na twarzy i dekolcie i trwa tylko 30 minut. Oprócz tego warto zainwestować w zabiegi, które pobudzają naturalne mechanizmy regeneracji skóry, termolifting,  HIFU albo mezoterapia, a najlepiej mezoterapia swoim własnym osoczem. Zabiegiem, który można polecić jako naturalną higienę, styl życia jest Icoone, czyli zabieg endermologicznego masażu. Jest on w pełni nieinwazyjny, fantastycznie wpływa na redukcję cellulitu i jędrność skóry. Ponadto wypływa też na relaksację oraz regenerację po ciężkim wysiłku fizycznym oraz jest pomocny przy zastojach limfatycznych. Szereg zastosowań jest naprawdę ogromny. 

 

ReNew Institute 

Sopot, ul. Dworcowa 7 (budynek C, poziom 2, wejście pomiędzy restauracją Cały Gaweł i Sea Food Station). 

Tel: 728 900 067 www.renewinstitute.pl, www.facebook.com/RenewInstituteSopot