Spoglądasz w lustro i widzisz podkrążone oczy? Twoja twarz ma smutny wyraz? Przyczyną jest tak zwana „dolina łez” – zagłębienie biegnące od kącika oka w kierunku środkowej części policzka. Dolina łez powstaje w wyniku zanikania naturalnej tkanki podskórnej oraz procesu wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie okolicy oczodołu i policzka. Z tym właśnie problemem do Kliniki Dobosz w Gdańsku zgłosiła się Aleksandra.

Okolice oczu starzeją się najszybciej. To właśnie oczy zdradzają wiek i brak snu. Dolina łez dodaje lat i nadaje twarzy srogi wygląd. Defekt ten pogłębia się z wiekiem, ale często jest widoczny nawet u młodych osób. Dzięki prostym i szybkim zabiegom medycyny estetycznej można w łatwy sposób odjąć sobie lat i przywrócić promienne spojrzenie.

- W mojej pracy często spotykam się z ludźmi i gdy coraz więcej znajomych zaczęło mi zadawać pytania o mój nastrój i widoczne na twarzy przygnębienie, zdecydowałam się coś z tym zrobić. Okolica oka jest dosyć wymagającym i wrażliwym obszarem, dlatego aby efekt nas nie rozczarował, konieczne jest wykonanie go u doświadczonego w tej procedurze lekarza z zastosowaniem odpowiednich preparatów – mówi Aleksandra

Jedną z metod korekcji doliny łez jest wypełnienie zagłębienia przy użyciu kwasu hialuronowego. Zabieg jest prawie bezbolesny, poprzedzony nałożeniem na skórę kremu znieczulającego, trwa do pół godziny. Efekty są widoczne natychmiast, a bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności. 

- Do wypełnienia doliny łez u naszej pacjentki zastosowałam preparat Restylane Vital Light, który świetnie się sprawdza w tej okolicy. Po zabiegu twarz wygląda na młodszą i wypoczętą. Efekt wypełnienia utrzymuje się średnio 18 miesięcy – mówi dr n.med. Magdalena Dobosz – Kawałko z Kliniki Dobosz. 

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się linijne zagłębienie stanowiące typową „dolinę łez”. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry w tym rejonie. Preparat można też wprowadzić jednym wkłuciem za pomocą elastycznej, cieniutkiej kaniuli. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio ułożony i rozmasowany pod skórą. 

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym, który czasami potrzebny jest, gdy pierwotne „doliny łez” są głębokie. Lepiej bowiem korygować je etapami, niż za jednym razem starać się spłycać je, podając dużą objętość preparatu. 

Prof. Dobosz i Partnerzy Klinika Medyczna – Gdańsk, ul. Partyzantów 14/102 (Quattro Towers) Tel: +48 58 344 02 27, Kom: 502 65 44 62, www.klinikadobosz.pl