SOPOT W OBIEKTYWIE

Kolejna edycja festiwalu „W ramach Sopotu” za nami.  To prawdziwe święto artystycznej fotografii, do którego organizatorzy zaprosili artystów stosujących zróżnicowane formuły stylistyczne: dokumentalistów, którym nie jest obcy język abstrakcji, jak również autorów ze świata kreacji, tworzących współczesne formy dokumentalne.


Matylda Promień

Ideą festiwalu jest pokazanie bardzo różnych twarzy Sopotu przez czołowych polskich artystów, nie związanych z kurortem.  Festiwal wyróżnia się formułą utworzonych rezydencji artystycznych, na które organizatorzy zapraszają najwybitniejszych fotografików. W tym roku rezydentami byli: Kuba Dąbrowski, Zuza Krajewska, Adam Lach, Rafał Milach, gość specjalny Tadeusz Rolke i Ilona Szwarc. 

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Tomasz Bergmann, który tak jak w poprzednich edycjach stara się, aby zaproszeni twórcy wyróżniali się wszechstronnym spojrzeniem i swobodą interpretacji. Dzięki temu, jak mówi, widz uzyskuje wielowarstwową, fotograficzną opowieść o Sopocie. Podczas procesu tworzenia, autorzy posiadali pełną wolność artystyczną zarówno w doborze tematów, jak i środków do realizacji. Jedynym wspólnym mianownikiem jest miejsce akcji – Sopot.

86
11/2017

Jest wybitnym muzykiem jazzowym, którego sława wykracza daleko poza granice Polski. Wirtuoz fortepianu, który zdążył już nakarmić swoje duże ego.