SMOCZE ŁODZIE NA MOTŁAWIE

8 firm, 8 osad, 128 zawodników, jeden cel! Wsparcie Domu Dziecka im. J.Korczaka w Gdańsku – to wszystko podczas Charytatywnych Regat Smoczych Łodzi na Motławie zorganizowanych przez klub Rotary Gdańsk Centrum. Celem zawodów było zebranie funduszy, które przeznaczone będą na organizację zajęć poprawiających wzrok i słuch dzieci specjalnej troski z Domu Dziecka im. J.Korczaka w Gdańsku.


Matylda Promień

W każdej łodzi 16 zawodników. Na nabrzeżu, wzdłuż trasy kilkuset kibiców, którzy głośno dopingowali swoich faworytów. Trasa liczyła sobie około 200 m i wiodła od Zielonej Bramy do mety na wysokości Żurawia. Doping najlepiej poniósł drużynę firmy Sosnowski, która o ponad 2 sekundy była szybsza od ekipy firmy Warbud. Najniższy stopień podium przypadł w udziale firmie Flugger Farby.

- Każda z osad musiała uiścić 3000 zł wpisowego. Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli wydatnie pomóc dzieciom. Emocje były niesamowite, a sama impreza okazała się bardzo widowiskowa, zainteresowała nie tylko startujących, ale też liczne grono mieszkańców i turystów, Myślę, że warto ją organizować w przyszłości – mówił Janusz Zdzitowiecki z Rotary Gdansk Centrum. 

Rotary jest światową organizacją humanitarną z ponad 1,2 miliona członkami zrzeszonymi w 34.500 klubach Rotary w ponad 200 krajach i regionach geograficznych. Celem działalności Klubów Rotary jest wspieranie i umacnianie ideału służby, jako podstawy godnych i wartościowych przedsięwzięć, a w szczególności: rozwijanie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich jako możliwości niesienia pomocy, promowanie wysokich standardów etycznych oraz wszelkich form pracy społecznej.