ROTARIANIE GRAJĄ I POMAGAJĄ

Pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku nawałnicy, jaka niedawno nawiedziła województwo pomorskie – taki był cel XVI Charytatywnego Turnieju Golfowego Rotary, który został rozegrany na polu Sierra Golf Club koło Wejherowa. 


Matylda Promień

Wzorem lat ubiegłych przyciągnął mniej i bardziej zaawansowanych pasjonatów tej prestiżowej dyscypliny sportu. Nieprzyjazna weekendowa aura pogodowa w najmniejszym nawet stopniu nie zmniejszyła entuzjazmu licznych uczestników. Turniej jest świetną okazją do poczynienia pierwszych kroków w nauce golfa. Na polu w Pętkowicach stworzono warunki zarówno dla doświadczonych graczy, jak i dla zupełnych amatorów, którzy pierwszy raz w życiu trzymali kij w ręku. 

Ci ostatni mogli skorzystać z zajęć w Akademii Golfa, której formuła w możliwie najlepszy sposób wprowadza początkujących w terminologię i technikę gry. Do dyspozycji oddane zostaje rozległe pole treningowe (tzw. driving range), a najlepszą motywacją do polepszania własnych umiejętności staje się rywalizacja treningowa prowadzona przez doświadczonego trenera Wacława Laszkiewicza. 

Sercem zbiórki dobroczynnej była wystawa malarstwa Michela Lenglarda „Lenskiego”, jednego z najbardziej uznanych współczesnych twórców europejskich oraz klasyczna loteria fantowa. Wydarzenie uzupełniły prezentacja i degustacja win marki WinaWinieckich.pl oraz jazdy testowe samochodami marki Jaguar i Land Rover.

85
10/2017

Jeden z najwybitniejszych polskich malarzy i jeden z niewielu artystów współczesnych odnoszących sukcesy komercyjne, zarówno w kraju, jak i na świecie.