SPORTOWE GENY BMW U ZDUNKA

Ekspozycja topowych modeli serii M GmbH, jazdy próbne, akcesoria M Performance i multum atrakcji dla gości, niezależnie od wieku i płci – tak wyglądała impreza BMW M Performance Days zorganizowana przez gdyński salon BMW Zdunek. Gośćmi specjalnymi byli Adam Kornacki, dziennikarz motoryzacyjny, aktor Rafał Cieszyński oraz żużlowcy GKS Wybrzeże. 

Subiektywnie oceniając – takiej imprezy motoryzacyjnej w salonie sprzedaży nowych samochodów nikt w Trójmieście jeszcze nie zorganizował. Tego dnia w salonie BMW Zdunek poczuć można było prawdziwą magię M GmbH, czyli sportowej dywizji BMW. To właśnie tym symbolem określa się najbardziej wyczynowe modele tej marki, a także sygnuje się nim sportowe akcesoria do modeli wielkoseryjnych.

Kluczowym elementem M Performance Days były niewątpliwie jazdy próbne. Przeznaczono do tego 5 modeli, wśród nich topowe M3, czyli model Serii 3 w wersji sedan oraz coupe M4. Oba posiadają pod maską 3-litrowy, 6 cylindrowy silnik o mocy 431 KM (M4 Coupé z opcjonalnym pakietem M Competition może mieć 450 KM). Ponadto goście, którzy odwiedzili tego dnia gdyński salon BMW mogli doznać emocji zza kierownicy X4 M40i, BMW X5 M, X6 M50d oraz 430i GranCoupe z pakietem M Performance.

To jednak nie koniec atrakcji. W różnych miejscach w salonie eksponowane były akcesoria z serii M dedykowane do poszczególnych modeli. Część z nich prezentowana była na samochodach stojących w salonie. Sportowych emocji można było również doznać korzystając z profesjonalnych symulatorów jazdy, zarówno przy użyciu gogli z wirtualną rzeczywistością, jak i na specjalnym urządzeniu pozorującym przeciążenia.

Na najmłodszych fanów BMW czekały tory wyścigowe, na których “ścigać” mogli się elektrycznie sterowanymi modelami oraz osobiście na mini samochodzikach. Atrakcją był również pokaz mody odzieży firmowej BMW oraz akcesoriów. 

Salon BMW przy Druskiennickiej co chwilę przeszywał hałas sportowego wydechu oraz niezwykle interesujące historie na temat samochodów serii M opowiadane przez prowadzących wydarzenie.

 

85
10/2017

Jeden z najwybitniejszych polskich malarzy i jeden z niewielu artystów współczesnych odnoszących sukcesy komercyjne, zarówno w kraju, jak i na świecie.