NATURA, MINIMALIZM I ELEGANCJA

Dwukondygnacyjny dom w nadmorskiej miejscowości, otoczony zielenią, formą wpisuje się w krajobraz, natomiast monochromatyczne wnętrza, proste i przestronne, mają stanowić tło dla otaczającej zieleni i zapraszać ją do wnętrza. Projekt trójmiejskiej pracowni Maka Studio to połączenie wysublimowanej elegancji, nowoczesności i funkcjonalności. 

Na parterze budynku znajduje się salon z kuchnią oraz część jadalniana, do której prowadzi niewielki przedsionek ozdobiony chromowanymi lustrami Zięty. Zamiast klasycznych drzwi pojawia się tutaj obrotowa ściana, która w razie potrzeby “znika” i pojawia się zapraszając gości do środka. 

Po wejściu wita nas opływowa czarna sofa włoskiej marki Ligne Roset. Bliskość kominka sprawia, że jest idealnym miejscem na zimowe wieczory. Tuż obok czarna połyskująca zabudowa kontrastuje z wszechobecną bielą. W odpowiedzi na nią, w sąsiedztwie znajdziemy prostą wyspę wyłożoną białym Corianem, której boki obłożone zostały palonym drewnem. To tutaj rodzina spotyka się na śniadania i poranną kawę. 

Dywanem białych schodów przenosimy się powyżej, gdzie znajduje się antresola z rodzinną galerią czarno-białych zdjęć. Tutaj salon otwiera się na dwie kondygnacje, łącząc strefę dzienną z bardziej prywatną, umieszczoną na piętrze, gdzie znajduje się główna sypialnia. Z sypialni wyjście prowadzi bezpośrednio do górnej części ogrodu, a dzięki wielkim przeszkleniom, sosnowy las budzi mieszkańców zielenią. Czasem zaglądają sarny i dziki. 

W sypialni, za czarnym szkłem umieszczone zostały dwie garderoby, a łazienka bezpośrednio przylega do sypialni, będąc jej integralną częścią. Intymność uzyskamy dzięki sterowanej elektronicznie, białej kotarze. Wychodząc z sypialni, przejściem przez antresolę trafimy do pokoju ćwiczeń z oknem skierowanym na salon. 

Mimo ascetycznego charakteru, mieszkańcy bardzo chwalą sobie proste, minimalistyczne rozwiązania w domu. To dzięki nim design jest dodatkiem, a prawdziwego szyku nadaje natura, wyeksponowana w biało-czarnych ramach wnętrza.

 

Zabudowa meblowa - Lewan Sofa - Ligne Roset AGD - Samsung Kinkiet przy kominku - Serge Mouille Białe wiszące lampy - Tom Dixon Fotel w salonie - Egg, Fritz Hansen Biały fotel przy schodach - RM56 Roman Modzelewski Lampa podłogowa - Gubi Hokery - Magis Wieszaki, lustro i stołek - Zięta Lampa pad stołem - Foscarini Diesel Krzesła - Hay Armatura w łazience sypialnianej - Gessi Goccia Lampa krople - Drop Next Stołek - Tabanda i Witamina D Fotel bujany - Eames RAR