GENEZA BIZNESU

Lech Wałęsa był gościem honorowym pierwszej edycji cyklu „Geneza Biznesu”. Spotkanie odbyło się w restauracji L'Entre Villes w Sopocie. Wśród prelegentów nie zabrakło także przedstawicieli dużego, jak i małego biznesu, a otwarta formuła spotkania skłaniała do dyskusji i networkingu. 


prestiz

Geneza Biznesu to przede wszystkim alternatywa dla wszelkiego rodzaju biznes klubów i stowarzyszeń. Organizatorom udało się spełnić zamierzenie i odejść od sztywnego formatu konferencji, angażując ludzi biznesu w interakcje z prelegentami. Luźna atmosfera przy stolikach zastawionych apetycznym menu powodowała, że pierwsze lody kruszyły się od razu, a gość honorowy, prezydent Lech Wałęsa okazał się politykiem skorym do żartów, ceniącym sobie możliwość wymiany poglądów i doświadczeń. Jak można się było spodziewać, porwał zebranych do dyskusji charyzmą i życiową mądrością.

Goście mogli też usłyszeć prelekcje znanych i lubianych autorytetów. Emilia Bartosiewicz, prezes Lady Business Club, podzieliła się wieloma poradami z zakresu marketingu, kreowania własnej marki i a także własnego wizerunku. Podkreśliła też wagę tego, jak kreujemy swoją obecność w internecie, zwracała uwagę na to, że nawet jeden nieprzemyślany komentarz, post, czy nawet „lajk” może być powodem, że potencjalny kontrahent, czy pracodawca odbierze nas w negatywny sposób. 

Kolejne wystąpienie należało do Zbigniewa Canowieckiego. Prezydent Pracodawców Pomorza z pasją opowiadał o swojej drodze życiowej, która nie zawsze była usłana różami. Budowa i rozwój wielkiego przedsiębiorstwa, sprzedaż udziałów i angażowanie się w działalność społeczną to jego spektakularne osiągnięcia. Zbigniew Canowiecki przekonał zebranych, że niezależnie od trudności i porażek, nie można tracić z oczu obranego celu. 

Ostatnia prelekcja należała do Sebastiana Życzkowskiego. Prezes firmy Baltic Group zajmującej się m.in. pozyskiwaniem środków unijnych, podzielił się ze słuchaczami swoją drogą do sukcesu, która - jak podkreślał - nierzadko była zależna od zwykłego przypadku. 

Pierwsze spotkanie z szeroko pojętym biznesem spełniło oczekiwania gości. W kuluarach podkreślali, że tego typu inicjatywy inspirują do nowych pomysłów i zmian. Kolejne spotkanie, jak zapowiadają organizatorzy już niebawem.