OSCAR DESIGNU DLA TOFU STUDIO

Projekt gdańskiego TOFU Studio otrzymał prestiżową nagrodę, RED DOT AWARD: Communication Design 2017. Nagrodzoną przez międzynarodowe jury pracą został kalendarz wieloplanszowy „Roboty“ przygotowany charytatywnie dla łódzkiej fundacji Krwinka pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi. 


Matylda Promień

W tym roku do międzynarodowego konkursu The Red Dot Award: Communication Design agencje reklamowe, projektanci i studia projektowe z 50 krajów świata zgłosiły ponad 8000 różnych projektów. Wszystkie prace były oceniane w 18 różnych kategoriach.

Kalendarz wieloplanszowy z autorskimi ilustracjami, którego tematyką przewodnią są roboty, poza wielobarwnymi planszami przypisanymi konkretnym miesiącom, każda z kart kalendarza ma również formę kolorowanki, do której dołączone są kredki. 

W latach ubiegłych TOFU Studio miało okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, czy też warszawskiej Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Wszystkie prace były również nagradzane w konkursach w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. 

RED DOT to jeden z największych na świecie konkursów projektowych. Nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Nadrenii Północnej - Westfalii w Essen, jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i komunikacji. Często nazywana nawet „Oscarem Designu”. Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

 

84
09/2017

Jego życie nie kręci się wokół sztalug, choć codziennie uważnie dobiera kolory. Doskonale bawi się bielą przekonany, że w połączeniu z czernią staje się największym wyzwaniem dla grafika.