TEAM SPIRIT NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Idea „team spirit”, czyli ducha współpracy jest zagadnieniem cieszącym się coraz większym zainteresowaniem. Koncepcja zakłada tworzenie zespołu, który łącząc swoje siły w poszczególnych segmentach, czuje się odpowiedzialny za rozwój firmy. Wychodząc poza utarte schematy struktur, największy kapitał stanowią ludzie, czego przykładem jest zespół Metropolitan Investment S.A.

Dziś wyjątkowo ceni się pracodawców potrafiących z ponadprzeciętną jakością inspirować i angażować współpracowników. Wśród najważniejszych wartości firmy dewelopersko- inwestycyjnej wymienia się skuteczność, rozwój oraz relacje. Te ostatnie stanowią podstawę gwarantującą osiągnięcie pełnej synergii pracy w zespole. 

Poprzez panującą atmosferę wzajemnego wsparcia oraz specjalizując się w różnych branżach, Metropolitan Investment tworzy zgrany team kreujący środowisko przyjazne indywidualnemu rozwojowi i spełnianiu biznesowych pasji.

- Kluczową wartością sukcesu Metropolitan Investment jest zespół ludzi zaangażowany w realizowanie wspólnych projektów. Dokładamy wszelkich starań, by każdy z pracowników, niezależnie od stanowiska, czuł się odpowiedzialny i był doceniany za rozwój firmy od początku współpracy – mówi Robert Jaś, wiceprezes Metropolitan Investment S.A.

Dynamiczny rozwój firmy zapewnia stały dostęp do nowych, ciekawych i często niszowych projektów inwestycyjnych. Oferta Metropolitan Investment stanowi połączenie wielu rozwiązań dla szerokiego grona inwestorów. 

- Z jednej strony mamy w ofercie nieruchomości dochodowe dostępne w formie lokalu bądź udziałów w spółkach, z drugiej strony uzupełniamy portfele o finansowanie projektowe. Cechą szczególną jest możliwość uzyskiwania przewidywalnych dochodów z inwestycji, które do niedawna były dostępne głównie dla funduszy dysponujących dużymi zasobami wolnej gotówki – komentuje Rafał Kroczak, dyrektor ds. analiz.

Niezwykle ciekawym aspektem są także motywacje, jakie stoją za osobami podejmującymi decyzję o współpracy. Firma zrzesza ludzi ambitnych, dla których relacyjność i rozwój osobisty stanowią jeden z głównych aspektów podejścia do biznesu. 

- Przed dołączeniem do Metropolitan Investment miałem okazję poznać bliżej Roberta Jasia,  to właśnie on, a w zasadzie jego pasja, pełne poświęcenie oraz profesjonalizm przekonały mnie do dołączenia do zespołu i współtworzenia firmy - tak swoje początki komentuje Maksymilian Markuszewski, starszy specjalista ds. inwestycji

Maks posiada ogromne doświadczenie na rynku zagranicznym współpracując ze znanymi korporacjami. Pomimo licznych ofert z Wielkiej Brytanii zdecydował się na współpracę z Metropolitan Investment, gdzie rozwinął się relacyjnie i biznesowo.

- Najlepsze miejsce w jakim pracowałem zarówno pod kątem atmosfery, kultury pracy i możliwości rozwoju. Zespół wyróżnia wysoki poziom zaangażowania we wszystkich aspektach życia firmy, wzajemna pomoc, ale przede wszystkim ambicja i chęć rozwoju – podsumowuje Tomasz Wileński, dyrektor oddziału sprzedaży w Gdańsku.

Obecnie Metropolitan Investment S.A. zatrudnia już ponad 80 pracowników w czterech oddziałach w Polsce. Wraz z rosnącą liczbą projektów zamierza podwoić tę liczbę do połowy 2018 r. Dynamiczny rozwój firmy, a także motywacje pracowników w pełni wpisują się w koncepcję „team spirit”, co przekłada się bezpośrednio na wyniki sprzedażowe poszczególnych zespołów, ale także atmosferę pracy, jaką tworzy każdy z nich.