ZDROWIE W NATURZE

Coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne, naturalne produkty. Fascynacja wszystkim, co naturalne, nie omija także sfery kosmetyków. Nie bez powodu - okazuje się bowiem, że przeładowane chemią i syntetycznymi składnikami kosmetyki nie zawsze spełniają stawiane im wymagania. Zamiast pielęgnować, mogą szkodzić. Z czego wynika ten paradoks?


prestiz

Większość użytkowników tradycyjnych, drogeryjnych kosmetyków, sięga po takie produkty z bezgraniczną wiarą we wszystkie deklaracje producenta. Mało kto czyta etykiety ze składem kosmetyku – skomplikowane nazwy chemiczne nie zachęcają do ich analizowania. A jednak znajomość składu kosmetyku jest niezbędna, by nie szkodzić swojej skórze. Faktem jest bowiem szkodliwy wpływ wielu powszechnie stosowanych składników kosmetyków na skórę, a nawet zdrowie całego organizmu. 

Działanie drażniące, uczulające i zauważalnie pogarszające kondycje skóry wywołują m. in. parafina i lanolina oraz konserwanty zwiększające trwałość kosmetyków, które często generują alergie, parabeny mogące powodować wysypki skórne, a także oleje silikonowe mające na celu wygładzenie skóry, ale ich drugie, mniej pożądane oblicze to zatykanie porów, uczulenia i nasilenie zmian trądzikowych. 

Trzeba też uważać na SLS - to detergent o silnym działaniu drażniącym, który wysusza skórę, powoduje wysypki i rumień. Wymienione składniki sprzyjają rozwojowi atopowego zapalenia skóry, alergii czy trądziku. W świetle takich faktów nie dziwi lawinowo rosnąca popularność kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach.

Kosmetyki naturalne to produkty do pielęgnacji bazujące na doskonałej jakości składnikach naturalnych i organicznych, sygnowane certyfikatami, m.in. Ecocert czy ICEA czy BDIH. Kosmetyki naturalne stanowią zatem bardzo bezpieczną, a zarazem skutecznie działającą alternatywę dla tradycyjnych kosmetyków. Zawierają nawilżające i odżywiające olejki roślinne, łagodzące i przeciwzapalne wyciągi ziołowe czy naturalne filtry przeciwsłoneczne. 

Kremy ekologiczne z pewnością nie nasilą zmian trądzikowych, co więcej - skutecznie je złagodzą. Do rzadkości należy podrażnienie skóry, jej nadmierne przesuszenie czy alergie. Skóra doskonale reaguje na naturalne substancje pielęgnujące, w fizjologiczny sposób oddziałujące na jej funkcje. Kosmetyki naturalne to gwarancja promiennej, nawilżonej i pełnej blasku skóry oraz pięknych, mocnych włosów - bez szkody dla środowiska czy własnego zdrowia.