51 zawodników i zawodniczek wzięło udział w turnieju Lion’s Bank Tennis10 Kids Cup. Na kortach klubu tenisowego Don Balon w Gdańsku rywalizowały dzieci i młodzież nie tylko z Trójmiasta, ale też z Kaliningradu.

Pierwszego dnia rozgrywki toczyły się w kategoriach wiekowych do 7,8,9,10 lat, drugiego dnia do gry przystąpili młodzi tenisiści w kategoriach do 12 i 16 lat. Wśród najmłodszych nie obyło się bez łez, ale podczas ogłoszenia wyników humory znacznie się poprawiły. Każde z dzieci otrzymało medal oraz upominki od sponsorów, m. in. Lion’s Bank i Ziaja. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali również puchary.

Wiele emocji było zwłaszcza wśród najmłodszych. W kategorii do 7 lat Emil Dorobko (Akademia Tenisa Oxford – Słupsk) pokonał Ksawerego Kierwiaka (B&M Tennis Club – Elbląg). W kategorii do 9 lat Inka Wawrzkiewicz (STK Sopot) pokonała Igora Piotrowskiego (Klub Score - Elbląg), który z kolei sięgnął po triumf w kat.do lat 8. Pierwsze miejsce w rywalizacji dziesięciolatków zajął z kolei Tymon Litwic z Gdańska.