EMOCJE W LIDZE TIME ATTACK

Mitsubishi Lancer Evolution królem toru w Pszczółkach. Podczas czwartej rundy ligi torowej RCP X Autodrom Pomorze Time Attack japońskie Evo nie dało szans rywalom, a wśród nich były takie samochody, jak Porsche 911 Carrera, Ford Focus RS, czy Subaru Impreza WRX. 

Tor w Pszczółkach, momentami mokry i nieprzewidywalny, wycisnął z zawodników i ich maszyn maksimum możliwości. Rywalizacja była emocjonująca i ciekawa. W czwartej rundzie ligi udział wzięło 24 kierowców. 

Każdy z nich miał do pokonania około 50 kilometrów. Wyścigi odbywały się w klasie Open, RCP (auta z seryjnymi układami wydechowymi), 1000 +, 1600 +, 2200 +, w których startowano zgodnie z pojemnością silników oraz w AWD dla wszystkich aut z napędem na cztery koła.

I to właśnie samochody z napędem na obie osie były najszybsze. Najlepszy czas, 44.08 sek. wykręcił Mitsubishi Lancer Evo X, który o pół sekundy był szybszy od Lancera Evo IX. Najniższe miejsce na podium należało triumfatora poprzedniej rundy, kierowcy Mazdy RX-8 (czas 44.71), Warto zauważyć, że to samochód z tylnym napędem. 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni unikalnymi statuetkami oraz nagrodami od firm BMG Goworwski, Dynoset Remapping Service, UNT Auto Detailing, PremiumFelgi.pl i Ocean Parku z Władysławowa.

83
08/2017

Jak kameleon. Tak określają ją internauci, którzy codziennie z ciekawością zaglądają na jej bloga „What Anna Wears”.