ADRENALINA POD KONTROLĄ

Ekstremalne przejazdy samochodami rajdowymi, nauka jazdy sportowej oraz przejazdy po torze samochodami marki Mercedes ze stajni AMG i Nissanem GT-R – takie atrakcje czekały na uczestników szkolenia z zakresu sportowej i bezpiecznej jazdy zorganizowanego przez Unique Cars i Autodrom Pomorze. 


Matylda Promień

Na torze w Pszczółkach do dyspozycji były m.in. Mercedes A45 AMG (381 KM), Mercedes AMG GTS Edition 1 (510 KM) oraz Nissan GT-R Track Edition (550 KM). Kierowcy uczyli się prawidłowych zachowań w sytuacjach nieprzewidywalnych, takich jak hamowanie awaryjne, ominięcie przeszkody bez hamowania, nadsterowność i podsterowność samochodu, wyprowadzanie samochodu z poślizgu. 

Omówiono także podstawy bezpieczeństwa w sporcie samochodowym, zaprezentowano różnice w prowadzeniu auta na różnych nawierzchniach i z różnymi napędami, zwracano też uwagę na zjawiska fizyczne działające na samochód w trakcie jazdy, zarówno tej codziennej, jak i sportowej. Wiele emocji wywołały także próby na szarpaku, czyli urządzeniu destabilizującym tor jazdy.

Ostatnią częścią szkolenia była ekstremalna jazda samochodami rajdowymi. Każdy z uczestników mógł wcielić się w rolę pilota licencjonowanego kierowcy i poznać tajniki jazdy rajdowej. Teorii i praktyki uczyli profesjonalni instruktorzy jazdy oraz załoga rajdowa Unique-Cars Rally Team.