ZIELONY ODDZIAŁ BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA OTWARTY W GDYNI

Pieniądze w dobrych rękach, z dbałością o sprawy najważniejsze – taką ideą kieruje się BOŚ Bank, który w centrum Gdyni otworzył swoją kolejną „zieloną” placówkę. Ten polski bank od 26 lat edukuje Polaków, jak dzięki ekologii wydawać mniej i zarabiać więcej. 


prestiz

Ekologia to misja i pasja BOŚ Banku, którego większościowym udziałowcem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obie instytucje przez wiele lat przeprowadziły szereg wspólnych projektów, które w znacznym stopniu pozytywnie zmieniły obraz polskiej gospodarki. 

- Jesteśmy jedyną instytucją finansową w Polsce, która w tak szerokim zakresie łączy pełne spektrum produktów finansowych z rozwiązaniami sprzyjającymi ochronie środowiska – opowiada Bogusław Białowąs, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Ten popularny i ceniony BOŚ Bank finansuje zarówno małe inwestycje, jak zakup pomp ciepła czy kolektorów słonecznych, które obniżają koszty zużycia energii przez gospodarstwa domowe, a także projekty, których rolą jest wspieranie biznesu w firmach i instytucjach publicznych, począwszy od proekologicznych rozwiązań wykorzystywanych przez samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe i przedsiębiorstwa, a kończąc na dużych przedsięwzięciach z zakresu energetyki, ciepłownictwa, odnawialnych źródeł energii czy gospodarki wodno – ściekowej. 

- W BOŚ Banku pracują inżynierowie ekolodzy, którzy na co dzień wspierają klientów w opracowaniu optymalnego modelu finansowania na potrzeby konkretnych przedsięwzięć – dodaje Dariusz Grylak, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.  

BOŚ Bank już od ponad 26 lat zmienia polskie realia gospodarcze, koncentrując uwagę na środowisku. Od momentu powstania do dziś bank udzielił wsparcia przyjaznym naturze inwestycjom na kwotę blisko 50 mld złotych. 

Otwarty niedawno oddział przy Placu Kaszubskim 15 w Gdyni  już od progu wita  delikatnym  zapachem drzew oraz  cichym, ale wyraźnym śpiewem ptaków. We wnętrzach dominuje kolor zielony i zdjęcie lasu. 

Ale nie tylko nowy, „ekologiczny” design placówek -  takich jak gdyński oddział -  odróżnia Bank Ochrony Środowiska od konkurencji. Na wyróżnienie zasługują produkty bankowe, dzięki którym mieszkańcy Trójmiasta zdołają ziścić swoje nie tylko biznesowe marzenia. Do dyspozycji klientów powstało bezpłatne EKOkonto bez kosztów z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju. Przedsiębiorcy mogą za to wybierać między różnymi rodzajami rachunków w ramach pakietu o nazwie Konto Elastyczne. 

Dla początkujących przedsiębiorców przygotowano bezpłatne konto EKOstarter, które pozwoli śmiało postawić pierwszy krok w nowo otwartej działalności. Ciekawostką wartą uwagi jest oferta kart kredytowych związana między innymi z programem punktowym Mastercard Priceless Specials®, czy EKOpożyczka na EKOtowary oraz szeroki wybór atrakcyjnie oprocentowanych lokat. Bank oferuje produkty, które – mogłoby się wydawać – są dostępne w każdym banku, ale uzupełnia je dodatkowo o aspekt ekologii. 

Bank Ochrony Środowiska po raz kolejny pokazał, że można umiejętnie zadbać o każdy aspekt życia klientów, związanego niejednokrotnie z naturą i swoistą ekosferą, do której to każdy z nas należy.

83
08/2017

Jak kameleon. Tak określają ją internauci, którzy codziennie z ciekawością zaglądają na jej bloga „What Anna Wears”.