MODELOWANIE SYLWETKI

Modelowanie sylwetki na pierwszy rzut oka brzmi jak bardzo poważna interwencja skalpelem z perspektywą bólu, dyskomfortu i czasu, który musi minąć, aby można było wrócić do codzienności. Nic bardziej mylnego! Zabiegi modelujące sylwetkę to sprzymierzeniec w walce z upływającym czasem i niedoskonałościami. Dzięki nim osiągamy upragnione wymiary i zaczynamy cieszyć się życiem w ubraniach, które kiedyś wydawały się być poza naszym zasięgiem.

Zabiegi modelujące sylwetkę wbrew pozorom nie służą tylko pozbyciu się nadmiaru kilogramów. W gabinecie chirurgii plastycznej i estetycznej doświadczony lekarz wykonuje na ciele zabiegi wyszczuplające. Spektrum możliwości jakimi dysponuje, pozwala zredukować i usunąć tkankę tłuszczową raz na zawsze.

STOP DLA TŁUSZCZU

Zauważając gromadzące się komórki tłuszczowe czujemy niepokój. Często pierwsze próby walki z „wrogiem” podejmujemy na własną rękę. Efekty jeśli nie żadne, to najczęściej mierne. Doktor Marek Muraszko – Kuźma z gabinetu Medissima w Sopocie, doskonale zdaje sobie sprawę, że zmiana naszego ciała w tym zakresie to proces, który dzieje się w dyskretnej przestrzeni gabinetu chirurgii plastycznej i estetycznej. 

Nie ma półśrodków, dlatego w ofercie kliniki Medissima znajdziemy zabiegi, które pozwolą nam czuć się ze sobą komfortowo. Propozycje dotyczą wsparcia wyglądu podczas zabiegów mało lub całkowicie nieinwazyjnych oraz tych, które wykonywane są w ramach leczenia operacyjnego, zawsze w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą.

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Jednym z najnowocześniejszych sposobów redukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych okolicach ciała jest lipoliza iniekcyjna. Trzeba podkreślić, że jest to zabieg, który ma za zadanie modelować, a nie odchudzać i polega na ostrzyknięciu okolicy, w której pojawił się nadmiar tłuszczu preparatami na bazie wyciągów z soi lub tym podobnych. Ten doprowadza do rozkładu tkanki tłuszczowej tam gdzie został wstrzyknięty. 

Metoda jest mało inwazyjna, prawie bezbolesna i doskonale sprawdza się w leczeniu małych objętości. Możemy wtedy liczyć na spektakularne efekty, które będą widoczne od 2 do 6 tygodni. Idealnie likwiduje podwójny podbródek, zmniejsza efekt tzw. oponki wokół pępka i zmniejsza otyłość tylnej części ramion lub okolicy kolan. To rozwiązanie, które można powtarzać dzięki czemu zyskamy kumulację efektu.

LIPOTRANSFER

Kolejnym rozwiązaniem jest popularny lipotransfer. To przeszczep własnego tłuszczu z jednego obszaru ciała w inny. Nie tylko modeluje, ale także rewitalizuje i poprawia kondycję skóry. Co ważne, nie ma tu mowy o syntetycznych substancjach czy implantach. Podczas zabiegu wykorzystywane są jedynie nasze własne komórki, dokonują liftingu twarzy i modelują sylwetkę oraz są pomocne w korekcji piersi. Jest to najbardziej przyjazna i naturalna metoda o bardzo niskiej inwazyjności i potrzebie skorzystania ze skalpela chirurga.

LIPOSUKCJA

Decydując się na mocne uderzenie warto pomyśleć o liposukcji. To odsysanie tłuszczu z brzucha, talii, bocznej powierzchni ud czy kolan pozwala uzyskać wymarzony wygląd i samopoczucie. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym a zbędny tłuszcz zostaje usunięty przez specjalną kaniulę, czyli cienka rurkę. 

Całość trwa około 2 godziny w zależności od obszaru, który podlega modelowaniu. Najważniejsze, aby po zabiegu zastosować się do wskazówek lekarza, ponieważ konieczne jest stosowanie ubrania uciskowego, które zapobiega powstawaniu obrzęków, krwiaków oraz przyspiesza i poprawia zrastanie się tkanek.

PLASTYKA PIERSI

Stawiając na kobiecość  w modelowaniu sylwetki uwaga często skupiona jest wokół piersi. Jedną z bardziej polecanych metod jest ich plastyka. Polega na podniesieniu biustu gdy stracił on jędrność i objętość po ciąży, stał się wiotki i opadający po przebytej diecie, a także zmienił kształt z powodu postępującego procesu starzenia. 

Tu można wypełnić pusty gruczoł piersiowy odpowiednim implantem, który jednocześnie nadaje oczekiwany kształt. Technika ta stosowana jest szczególnie w przypadku pacjentek, którym nie zależy na zmniejszeniu wielkości piersi, a ich opadanie nie jest zbyt duże. W przypadku większego obniżenia konieczna jest plastyka polegająca na usunięciu nadmiaru luźnej skóry i podszyciu gruczołu piersiowego. 

Z drugiej strony zdarza się, że sporych rozmiarów biust jest powodem do zmartwień. Nawracająca bolesność kręgosłupa i ogólny dyskomfort to wskazania do redukcji, zabiegu zmniejszenia wraz z otoczkami sutkowymi. Biust można dopasować do sylwetki pacjentki, proporcji jej ciała i wymagań. 

 

dr Marek Muraszko – Kuźma

Dr n med. Marek Muraszko - Kuźma - specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej

Gabinet Medissima, Sopot ul. Armii Krajowej 72/3, Tel: 733 310 080 www.medissima.pl

82
07/2017

Sale koncertowe wypełnia po brzegi, mimo że jego muzyce daleko do mainstreamu.