AKADEMIA DZIECKA W NAWROCKI CLINIC

Pierwszy ząb to wielka radość dla rodziców! Wspaniały uśmiech, który będzie oznaką zdrowia w przyszłości to systematyczne spotkania z doświadczonym lekarzem stomatologii, który nie tylko doskonale wie jak dbać o uzębienie, ale też potrafi opanować naturalny u dziecka lęk przed dentystą i sprawić, że młody człowiek schodzi z fotela z uśmiechem na ustach. Tak właśnie jest w Nawrocki Clinic, gdzie stworzono specjalną Akademię Dziecka.  


prestiz

Panuje obiegowe powiedzenie, że nie ma nic gorszego niż chory ząb. To prawda bo dyskomfort jaki towarzyszy problemom w jamie ustnej powoduje ogromny ból i szereg przypadłości, które są wynikiem zaniedbań. Najważniejsze, aby od najmłodszych lat potraktować lekarza stomatologii jako sprzymierzeńca z którym spotykamy się nie tylko gdy zaboli. Systematyczne wizyty to inwestycja w nasze zdrowie i świetne samopoczucie.

Stomatologia dziecięca łączy w sobie kilka elementów. Są nimi profilaktyka, stomatologia zachowawcza oraz inne dziedziny dotyczące zębów mlecznych i stałych. Wiadomo, że leczenie dzieci wymaga od lekarza nie tylko doświadczenia. Sukces i powodzenie pracy z najmłodszymi pacjentami prócz wiedzy zapewniają szczególne umiejętności interpersonalne, które w połączeniu z humorem i ogromną dozą cierpliwości powodują, że maluch na fotelu czuje się prawie jak w domu.

- Nim rozpocznie się proces leczenia lekarze znajdują czas, aby w przystępny sposób opowiedzieć maluchowi co za chwilę się wydarzy, na czym polega leczenie zębów. Zawsze jest dłuższa chwila na rozmowę, pytania a co najważniejsze na poznanie otoczenia ponieważ gabinet stomatologiczny wraz z aparaturą może budzić lęk, a dzięki takiemu nastawieniu lekarzy, staje się miejscem ciekawym i bezpiecznym – mówi dr Michał Nawrocki, właściciel kliniki. 

W Nawrocki Clinic można zapomnieć o bólu. Leczenie odbywa się bezboleśnie i komfortowo, co jest ogromnym atutem i przysłowiowym kamieniem z serca dla rodziców, jak i dzieci. Od najmłodszych lat pacjent nie obawia się dentysty, dzięki czemu mama i tata mogą mieć pewność, że stomatolog nigdy nie będzie złem koniecznym. 

W Akademii Dziecka Nawrocki Clinic najmłodsi mogą liczyć nie tylko na opiekę nad zębami, ale też na działanie profilaktyczne, gwarantujące prawidłowy rozwój uzębienia i zapobieganie różnego rodzaju wadom i chorobom, jak na przykład wady wymowy i zgryzu spowodowane tak zwanym przetrwałym niemowlęcym typie przełykania. To nic innego jak niewłaściwa pozycja czubka języka w końcowej fazie połykania, która powinna zaniepokoić rodzica jeśli utrzymuje się dłużej niż półtora roku. Przyczyną bywa zbyt długie karmienie piersią lub butelka czy stosowanie smoczka. 

- Częstą przypadłością najmłodszych jest także krótkie wędzidełko języka. Anomalia anatomiczna ma różny stopień zaawansowania. W skrajnym przypadku język bywa całkowicie przyrośnięty do jamy ustnej uniemożliwiając jakikolwiek ruch języka. Noworodek nie może swobodnie ssać i wymaga zabiegu podcięcia wędzidełka. W takiej sytuacji wykonujemy zabieg podcięcia tkanek najdelikatniej i najmniej inwazyjnie przy użyciu bezpiecznego laseru Fotona – dodaje dr Michał Nawrocki. 

W Akademii Dziecka stawia się na edukację. Lekarze podkreślają, ze najważniejsza jest wiedza rodziców. Dzięki temu w odpowiedni sposób zadbają o zdrowie dziecka a próchnica, która często dotyka najmłodszych pacjentów, pojawi się jedynie na zdjęciach.

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Do próchnicy mogą doprowadzić nie tylko słodkie napoje, podjadanie między posiłkami i brak higieny. Sprzyjają jej również nocne karmienia po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia oraz wieczorne zasypianie w jego trakcie. Pamiętajmy, że zęby służą do gryzienia dlatego pożywienie powinno być urozmaicone i dostosowane do wieku. 

Zęby mleczne, podobnie jak stałe należy leczyć. Choroba w obu przypadkach objawia się bólem. Głębokie ubytki, stany zapalne tkanki miazgowej wewnątrz zęba lub tkanek go otaczających są sporym niebezpieczeństwem dla organizmu. Niewyleczone między 6 a 12 rokiem życia, w tak zwanym okresie uzębienia mieszanego, stanowią ogromne zagrożenie  ataku próchnicą na zęby stałe. 

W Nawrocki Clinic o pacjenta dba się kompleksowo, więc jeśli dziecko ma potrzeby lecznicze, a nie jest gotowe na spotkanie z dentystą w warunkach gabinetu, lekarze zalecają leczenie po podaniu znieczulenia ogólnego. Jest ono stosowanym na świecie standardem w przypadku dzieci nie współpracujących, dzięki czemu mały pacjent nie nabawia się traumy i lęków.

82
07/2017

Sale koncertowe wypełnia po brzegi, mimo że jego muzyce daleko do mainstreamu.