SKAT zaprosił na golfa

Ponad 100 golfistów i golfistek z kilkunastu klubów krajowych i zagranicznych wzięło udział w turnieju SKAT International Golf Cup 2017. Na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa triumfował Lech Sokołowski. 


Matylda Promień

Przez dwa turniejowe dni zmienna pogoda zaoferowała zawodnikom porywy silnego wiatru, słońce, zachmurzenie i lekką mżawkę. Zmienna aura dla doświadczonych golfistów nie była problemem, każdy świetnie spędził ten czas rywalizując w doborowym towarzystwie. 

Walka o podium w dwudniowym turnieju trwała do ostatniej chwili, a różnice były minimalne. Zwycięzca Lech Sokołowski osiągnął wynik 151 uderzeń i był o jedno uderzenie lepszy od Andrzeja Bagińskiego i Dariusza Kossa. Wszyscy trzej reprezentują Sierra Golf Club.

Tradycyjnie w turnieju wzięła udział czołówka najlepszych polskich juniorów, którzy walczyli w kategorii Stableford Netto Junior. Całe podium obsadzili reprezentanci Tokary Golf Club, słynącego z doskonałej pracy z młodzieżą. Wygrał Aleksander Brzoska przed Marią Żrodowską i Maksymilianem Białym. 

Oprócz sportowych emocji zawodnikom i gościom turnieju towarzyszyły również estetyczne i kulinarne doznania. Uczestnicy turnieju mogli podziwiać dzieła cenionych artystów z zespołu Art in Architecture, a także mieli okazję wysłuchać koncertu skrzypaczki Marty Nanowskiej. Gwiazdą wieczoru była wokalistka jazzowa Krystyna Durys z orkiestrą. Ciekawostką zaś wśród najnowszych modeli marek Lexus, Toyota oraz Maseratti był najnowszy demonstracyjny ciągnik siodłowy DAF XF.