CABIN PORN JUŻ W POLSCE

„Cabin Porn”, światowy bestseller o ludziach, którzy szukają azylu w zglobalizowanym świecie, trafiła do Polski dzięki wydawnictwu Smak Słowa.  To ilustrowana zjawiskowymi fotografiami książkowa podróż przez marzenia, lasy i osobiste historie portretowanych bohaterów. Pomysł na książkę, która stała się wydawniczym i społecznym fenomenem narodził się w głowie założyciela serwisu Vimeo, Zacha Kleina.


Matylda Promień

Zach Klein wraz z dziennikarzem Stevenem Leckartem i fotografem Noah Kaliną portretują ludzi zmęczonych ciągłymi update'ami w świece galopującego technologicznego postępu, którzy przełączają się na tryb świadomego dokonywania wyborów. Zamieniają ulotne cyfrowe wrażenia na realne analogowe doznania. Przedkładają zapach lasu i szum drzew nad aromat kawy z sieciowej kawiarni i warkot samochodowych silników. I czują się wolni, gdy ich mobilne urządzenia są offline. A zamiast smartfona chwytają w dłoń piłę i młotek, i własnoręcznie konstruują swoje wymarzone chaty. 

Tworzone przez pasjonatów chaty z drewna, gliny, stali lub odzyskowych materiałów, powstają w najodleglejszych zakątkach świata, w równie malowniczych co ekstremalnych lokalizacjach: na lądzie, w konarach drzew, na wodzie, skałach i lodowcach. Klein – założyciel serwisu Vimeo i właściciel jednej z takich prywatnych chatek w rezerwacie Beaver Brook – przez lata kolekcjonował i umieszczał na swoim blogu fotografie chat nadsyłane przez znajomych i czytelników. W międzyczasie Beaver Brook stało się mekką dla konstruktorów chat poszukujących wytchnienia od miejskiego zgiełku. 

Popularność idei i ciekawość jaką rozbudzili autorzy bloga sprawiła, że gromadzony na cabinporn.com materiał trafił wreszcie na karty książki. „Cabin Porn” zadebiutowało na listach sprzedaży jako bestseller gloryfikujący minimalizm, piękno i dziewiczość natury oraz proekologiczne postawy domorosłych budowniczych i idee przyświecające ludziom mieszkającym w leśnych samotniach.

Polecane artykuły

nic