ZAKOCHANY SZEKSPIR

Miłość, walka z przeznaczeniem, burzliwe losy kochanków, kłótnie między teatrami, a wszystko osadzone w klimacie epoki elżbietańskiej – Zakochany Szekspir, najnowsza koprodukcja Teatru Wybrzeże i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego to komediowe widowisko z wartką akcją, mnóstwem brawurowych pojedynków i dynamiczną zmianą ról.


Matylda Promień

Piękna Viola de Lesseps, córka bogatego kupca i narzeczona Lorda Wessex, musi dokonać wyboru: spełnić swoje marzenie o aktorstwie i pójść za głosem serca, czy zgodzić się na los zgodny z wolą ojca. William Szekspir, młody, ambitny dramaturg i aktor, obiecuje nową sztukę dyrektorowi Teatru Rose, ale cierpi na niemoc twórczą. 

Natchnieniem staje się miłość do Violi, ale staje przed niemożliwym wyborem - ukochany teatr, czy ukochana kobieta? Ryzyko i poświęcenie wpisane są w tragiczny los bohaterów spektaklu - jak to u Szekspira. Okazuje się jednak, że nawet w tej niewesołej historii nie brakuje okazji do śmiechu.

- Zakochany Szekspir na scenie Teatru Szekspirowskiego to pełne rozmachu przedstawienie w stylu elżbietańskim, z dużą dawką humoru, młodzieńczej energii, dynamiczne, swą energią nawiązujące do Wesołych Kumoszek z Windsoru – mówi reżyser spektaklu, Paweł Aigner. 

Zakochany Szekspir w wielu elementach nawiązuje do „Kumoszek”. Akcja jest wartka, na scenie mnóstwo humoru sytuacyjnego, niezwykle pomysłowo rozwiązano scenografię i zmianę poszczególnych planów. Oglądanie spektaklu na scenie elżbietańskiej, gdzie publiczność otacza scenę, jest wyjątkowym przeżyciem, szczególnie, że aktorzy grają wśród publiczności, nie tylko tej na dole, ale też na galerii. 

Zakochany Szekspir grany jest w Teatrze Szekspirowskim przez całe wakacje. Dokładny repertuar na stronie teatrszekspirowski.pl