ELEGANCKA... REWOLUCJA W KAMIENICY

Ten 115 m2 apartament w starej, sopockiej kamienicy miał być komfortowy, wygodny i dopasowany do potrzeb właścicieli słynących z wielkiej gościnności. Aby się to udało, trzeba było dokonać kompletnej rewolucji. Apartament został całkowicie przebudowany, prawie wszystkie funkcje zmieniono, a nowo powstała strefa nocna została maksymalnie oddalona od dziennej. 


prestiz

Do dużego salonu wchodzi się przez blisko 30. metrową kuchnię z jadalnią. W półokrągłej niszy wieńczącej to pomieszczenie ulokowano urzekający swoją klasą okrągły orzechowy stół wraz z krzesłami. Te ikony stylu stworzyły wraz z gigantyczną, odważną lampą konsekwentną kompozycję podkreślając okrągłe formy. 

Kuchnia jest oszczędna i prosta w formie. Zaprojektowano ją w taki sposób, by można było łatwo schować część roboczą, zamykając ją dwoma skrzydłami drzwi. Wyspa i blaty robocze pokryte są białym corianem, a fronty szafek wykonano w najgłębszym macie. Matowe są też komody oraz szafy w korytarzach. 

Jedynym szaleństwem prócz lampy w tym spokojnym wnętrzu jest szafa na wino, w której pomieści się nawet 200 butelek. W salonie, który ma także blisko 30 m2, znajduje się ogromna ilość okien. Umiejscowione pod różnym kątem doświetlają całą strefę od poranka do wieczora. Ściana za sofą wyłożona została prasowanym jedwabiem. Na niej wisi obraz autorstwa sopockiej malarki Alicji Domańskiej. 

Przez korytarz dostaniemy się do dwóch łazienek oraz dwóch sypialni. W sypialni rodziców, za dwustronnie wyłożonymi lustrem drzwiami znajduje się prywatna łazienka. Duży format polerowanych płyt oraz duże połacie luster powiększają optycznie pomieszczenie. 

W całym apartamencie podłogi wyłożono parkietem orzechowym. Jego unikalny rysunek, ułożenie i żywe wybarwienie, w połączeniu z matową bielą, subtelnymi szarościami oraz mocnymi, czarnymi akcentami nadaje wnętrzu niezwykły charakter. Wszystkie funkcje w apartamencie, od ogrzewania, po oświetlenie i sterowanie żaluzjami zarządzane są przez system knx. Zainstalowany jest tu również multiroom.

 

Drzwi, meble, zabudowy – projekt  / autorski, wykonanie Fabryka Mebli Krab

Hokery – Bonaldo  / Stół, stoliki, ława, krzesła – Poliform  / Lampa w jadalni oraz w salonie – Marset  / Fotele, sofy, pufy – Ligne Roset

Fotel biurkowy – Recamiere  / Dywan w salonie – Soft et Doux  / Dywan w pokoju – Toulemonde Bochart / Łóżka w sypialniach – VI Spring

Baterie łazienkowe – Zucchetti / Toaleta myjąca – Geberit Aquaclean / Osprzęt knx – Jung / Multiroom – Nuvo / Oświetlenie – Chors / Grzejniki – Zehnder