RUSZA BUDOWA GDAŃSKIEGO HARWARDU

Jeszcze w lipcu ruszą prace budowlane nad inwestycją Gdańskiego Harwardu. Inwestycja prywatnego akademika, realizowana przez Metropolitan Investment S.A., cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów. Do kupienia zostało pięć ostatnich lokali.

W ostatnich latach coraz większa grupa obcokrajowców decyduje się na podjęcie studiów w Polsce. W 2015 r. liczba studentów zagranicznych w Polsce wynosiła 57 tysięcy i wartość ta była wyższa o 24% w porównaniu do roku poprzedniego. Od 2005 r. liczba studentów zagranicznych wzrastała przeciętnie o 19% rocznie, a według danych wstępnych Głównego Urzędu Statystycznego liczba studentów zagranicznych w Polsce na dzień 30 XI 2016 r. wzrosła i wynosi 66 tysięcy. 

Rynek zakwaterowania studenckiego w Polsce daje ogromne możliwości rozwoju i staje się atrakcyjny dla inwestorów. Zagraniczni studenci oczekują zakwaterowania w  wysokim standardzie, którego publiczne domy studenckie nie są w stanie zapewnić. Idealną odpowiedź na potrzeby studentów stanowią pojedyncze pokoje w prywatnych akademikach wyposażone w łazienki oraz aneksy kuchenne. W związku z tym, iż popyt na miejsca w akademikach zdecydowanie przewyższa podaż, istnieje spory potencjał związany z rynkiem prywatnych akademików w Polsce.

Gdański Harward obejmuje modernizację byłego akademika w nowoczesne apartamenty. W budynku ma powstać 60 lokali z własnymi łazienkami i aneksami kuchennymi. Współczesna architektura, połączona z zabytkowymi elementami wystroju, oferuje wyjątkową przestrzeń i funkcjonalne rozwiązania. Nowoczesne wyposażenie wykończonych „pod klucz” wnętrz zapewnia maksimum wygody, prywatności i bezpieczeństwa.

- Jest to niewątpliwie pierwszy prestiżowy prywatny akademik w Polsce, który wyróżnia się zachowaniem tradycji i luksusu, a sam charakter obiektu pozwala na zainteresowanie studentów zagranicznych wyborem tego miejsca – tak inwestycję Gdańskiego Harwardu komentuje dyrektor oddziału Metropolitan Investment w Gdańsku, Tomasz Wileński.

Zakup niewielkich metrażowo apartamentów to doskonała lokata kapitału zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Oferta jest bardziej atrakcyjna w porównaniu do tradycyjnych metod inwestowania w nieruchomości. Atrakcyjność obiektu i bezpieczna lokata kapitału gwarantują stopę zwrotu z inwestycji w wysokości min. 7% w skali roku, a w przypadku zwrotu z inwestycji powyższej wartości 7% – dodatkowe 50% z nadwyżki.

Inwestowanie w nowoczesne akademiki to dynamicznie rozwijający się sektor rynku nieruchomości komercyjnych. Niedostateczna ilość miejsc noclegowych w ofercie uczelni wyższych i zwiększające się oczekiwania studentów względem lokali pod wynajem wymuszają na rynku nieruchomości nowe rozwiązania. Popyt rośnie także dzięki napływowi studentów z zagranicy.

METROPOLITAN INVESTMENT S.A.

Centrala Warszawa | ul. Grzybowska 5A, 00-132 Warszawa | 48 535 50 20 50

Oddział Gdańsk | al. Grunwaldzka 103A, 80-244 Gdańsk | 48 535 80 80 40

Oddział Poznań | ul. Święty Marcin 24, 61-805 Poznań | 48 535 80 50 80

Oddział Kraków | al. Pokoju 1, 31-548 Kraków | 48 535 50 70 70

www.metropolitaninvestment.pl info@metropolitaninvestment.pl

82
07/2017

Sale koncertowe wypełnia po brzegi, mimo że jego muzyce daleko do mainstreamu.