NOWOŚCI W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ I KOSMETOLOGII

Dbanie o siebie i swoje ciało chyba jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki rozwojowi nowych technologii i doskonaleniu metod leczenia w ofertach salonów urody i gabinetów medycyny estetycznej praktycznie co kilka miesięcy pojawiają się nowe, niezwykle skuteczne zabiegi. Na co obecnie warto zwrócić uwagę? 

Od lat prawdziwe triumfy święci mezoterapia. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w warstwy skóry odpowiednich substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Są one dobierane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Choć już klasyczna mezoterapia daje świetne efekty, rewolucyjnym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest Dermapen, czyli mezoterapia frakcyjna.  

MEZOTERAPIA FRAKCYJNA

To znakomita alternatywa dla klasycznej mezoterapii lub nawet lasera frakcyjnego. Dermapen to rodzaj automatycznego dermorollera, który pozwala na wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Ta wyjątkowa kuracja świetnie sprawdzi się w terapii antystarzeniowej skóry, leczeniu blizn potrądzikowych oraz rozstępów. 

Specjalne urządzenie poprzez drobne nakłucia skóry pobudza skórę do regeneracji, dzięki czemu produkowane są nowe włókna kolagenowe i elastynowe. W efekcie skóra jest ujędrniona, zmarszczki zostają spłycone, blizny zredukowane, a rozstępy są znacznie mniej widoczne. Z zabiegu można skorzystać w klinice Mediderm w Gdyni. 

MEZOTERAPIA PRÓŻNIOWA

Jednym z najnowszych zabiegów jest mezoterapia próżniowa dostępna w salonie kosmetycznym Drausal w Sopocie. Do jej wykonania wykorzystywane jest specjalne urządzenie Vital Injector, które za pomocą pistoletu z 5 jednorazowymi igłami pod ciśnieniem wstrzykuje w głąb skóry substancje lecznicze, aplikując je przez nieprzepuszczalną barierę naskórka. W „koktajlu” podawanym w mezoterapii, wykorzystywany jest kwas hialuronowy, aktywne witaminy (np. A, C, E), proteiny i naturalne ekstrakty.

Dodatkowe uszkodzenia skóry wywołane iniekcjami pobudzają ją do samoregeneracji oraz wpływają na produkcję kolagenu. Zabieg pozwala eliminować oznaki starzenia się skóry, przywraca jej elastyczność, gładkość, witalność i nawilżenie. Co ważne, pacjentka podczas wkłuć nie czuje bólu, a po zabiegu nie musi zmagać się ze skutkami ubocznymi takimi jak grudki czy niewielkie siniaki.

RATUNEK DLA CERY NACZYNKOWEJ 

Dla osób, które zmagają się z zaczerwienioną skórą twarzy bądź uporczywie walczą z tak zwanymi pajączkami, świetną propozycją jest Cutera Excel V – jedna z nowości oferowanych przez klinikę Dr Kubik w Gdyni. Jest to bezpieczna metoda, która za pomocą lasera pozwala na pozbycie się rumienia, pajączków i naczynek. To również świetna alternatywa w leczeniu trądziku różowatego. Światło urządzenia działa na naczynka, które pod wpływem emitowanego ciepła zapadają się i wchłaniają, a w ich miejscu rozpoczyna się proces odbudowy i odnowy skóry. 

KONIEC Z WYPADANIEM WŁOSÓW 

Nowe metody leczenia stosowane są również w przypadku osób zmagających się z wypadaniem włosów. W gabinecie medycyny estetycznej Dr Pernak w Gdańsku, za pomocą urządzenia TrichoScan można dokonać komputerowej analizy stanu włosów. Badanie kierowane jest do pacjentów dotkniętych problemem wypadania włosów, ich ogólnego osłabienia bądź łysienia plackowatego. Polega ono na ogoleniu niewielkiej powierzchni skóry głowy i przyłożeniu do niej sondy analizatora. 

Na podstawie wyników pacjentowi proponowana jest odpowiednia metoda leczenia. Wspomniana na początku mezoterapia jest tu jednak najczęściej stosowanym rozwiązaniem, ponieważ niezależnie od przyczyny problemu wypadania włosów, jest bardzo skuteczna. Zabieg choć jest bolesny, przynosi bardzo dobre rezultaty. Zazwyczaj wykonywanych jest 6 serii w tygodniowych odstępach, a pierwsze efekty widoczne są już po miesiącu. Włosy odrastają, przestają wypadać, stają się wyraźnie grubsze i błyszczące. 

NATYCHMIASTOWE ROZŚWIETLENIE

Dla osób z poszarzałą, zmęczoną cerą pomocny może okazać się zabieg Signature Face Lift  oferowany przez Instytut Babiana w Gdańsku. Dzięki unikatowym połączeniom składników aktywnych, między innymi 30% witaminy C w postaci estru, polipeptydów i enzymów proteolitycznych, uzyskany zostaje efekt rozświetlenia skóry. Zabieg ten silnie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Usprawniona i wzmocniona zostaje także mikrocyrkulacja w naczyniach włosowatych. Efekt odświeżenia, oczyszczenia, odżywienia i liftingu zauważalny jest od razu po zakończeniu zabiegu, jednak efekty postępują jeszcze przez kolejne 72 godziny.