NAWROCKI CLINIC Zaufaj wiedzy i doświadczeniu

Kto nie marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu? Choć wydawać by się mogło, że do osiągnięcia zadowalających efektów wystarczy śnieżna biel zębów, proces ten jest zdecydowanie bardziej skomplikowany. Uśmiech idealny powinien być wyważony, odsłaniane przy nim zęby wkomponowane w całość twarzy, a dziąsła powinny posiadać harmonijną architekturę. Odpowiednie działanie kompleksowe stworzy spójną całość, dzięki czemu w efekcie otrzymamy zniewalający uśmiech. 

W spółczesne technologie i zaawansowane sprzęty stomatologiczne pozwalają na stworzenie wizualizacji efektów końcowych nawet skomplikowanych działań i zabiegów dentystycznych. Ma to miejsce w przypadku chociażby tak zwanego projektowania uśmiechu. Dzięki wizualizacjom przedstawionym na zdjęciach i modelach lekarz jest w stanie zaprezentować pacjentowi efekt końcowy całego leczenia. 

KONIEC Z KOMPLEKSAMI

We wszystkich zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej ważna jest oczywiście wiedza lekarza, jego kompetencje, ale także poczucie estetyki – zarówno specjalisty, jak i samego pacjenta. To w końcu on ma być usatysfakcjonowany efektem wizualnym i to on ma pożegnać się z kompleksami spowodowanymi dotychczasowym nienajlepszym stanem uzębienia. 

- Pierwsze wrażenie robimy tylko raz, dlatego ważne, by było ono jak najlepsze. W przypadku braków w uzębieniu odbudowa i poprawa prawidłowego układu zębów jest kluczem do sukcesu  - przekonuje lek. dent. Michał Nawrocki, właściciel Nawrocki Clinic w Gdańsku

NOWOCZESNA PROTETYKA

Korzyści wynikające z odbudowy tkanek zęba są czysto zdrowotne, jak i estetyczne - odbudowa utraconych zębów poprawia jakość i komfort codziennego funkcjonowania. Uzupełnienia zapobiegają także poważnym konsekwencjom, takim jak przesuwanie się i utrata zębów sąsiednich lub przeciwstawnych, usuwają problemy gastryczne wynikające z niemożności prawidłowego żucia pokarmu, a także wpływają na estetykę i dobre samopoczucie. 

Uzupełnione braki zapewniają poprawę profilu twarzy oraz podnoszą kąciki ust, dzięki czemu twarz wygląda zdrowiej i młodziej. W Nawrocki Clinic dostępne są wszystkie rodzaje prac protetycznych - licówki, korony, mosty, wkłady, protezy szkieletowe, protezy całkowite. Zdecydować się można również na wszczepienie implantów, które są najnowocześniejszym, najbardziej komfortowym i przynoszącym najlepsze efekty wizualne rozwiązaniem.

REWOLUCYJNA TECHNOLOGIA 

Przełomem w procesie odbudowy uzębienia było wprowadzenie systemu Cerec (CAD CAM). System pozwala wykonać kilka różnych prac protetycznych podczas jednej wizyty. Za pomocą specjalnej kamery lekarz wykonuje skan, który jest rodzajem cyfrowego wycisku. Kiedy jest on gotowy, technik dentystyczny w ciągu zaledwie kilku minut jest w stanie zaprojektować uzupełnienie. 

Pacjent bierze czynny udział w projektowaniu swojego uśmiechu, ponieważ kształt zębów, ich wielkość, a także położenie względem zębów sąsiednich, widoczne jest na ekranie monitora. W ten sposób odbywa się również analiza warunków zgryzowych.

- Prace protetyczne uzyskane tą metodą charakteryzują się bardzo wysoką estetyką. Wynika to z faktu, że uzupełnienia są w pełni ceramiczne, bez podbudowy metalowej. Ważną zaletą tych uzupełnień jest również trwałość - mówi dr Michał Nawrocki. 

Rozwiązanie to jest również na tyle rewolucyjne, że oszczędza czas pacjenta i lekarza – koronę na implancie można oddać już po 2,5 godzinach. 

LASERY W STOMATOLOGII

Totalną nowością znajdującą zastosowanie w stomatologii są specjalistyczne lasery. Świetnie spisują się nie tylko podczas zabiegu wybielania, ale też w leczeniu chorób przyzębia, endodoncji, chirurgii stomatologicznej oraz w leczeniu zachowawczym dzieci. Zabiegi przeprowadzane za pomocą tej technologii trwają znacznie krócej, a samo gojenie przebiega zdecydowanie szybciej i jest obarczone mniejszym ryzykiem infekcji.

Nawrocki Clinic jako pierwsza klinika na Pomorzu wprowadziła innowacyjny i wielofunkcyjny sprzęt Fotona. Wielofunkcyjny, ponieważ oprócz szerokiego zastosowania w stomatologii, można go wykorzystywać w zabiegach dermatologii estetycznej (fotoodmładzanie, wewnętrzny lifting twarzy, redukcja zmarszczek, usuwanie naczynek).

Laser znajduje również zastosowanie w leczeniu chrapania - co znacznie podnosi jakość snu i życia pacjentów. Zabiegi laserowe są bezbolesne i delikatniejsze, dzięki czemu nawet najmłodsi pacjenci przestaną bać się wizyt w gabinetach.

81
06/2017

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Marzeniem jest by pisali dobrze. Ideałem gdy fizyczność idzie w parze ze stanem ducha, ekspresją i praktycznie zrealizowanym pomysłem na siebie.